Navigon 8110 na videu: co říkáte na nový 3D pohled?

Právě jezdím s Navigonem 8110, a protože se už schyluje k vydání jeho testu, připravil jsem si několik videí. Můžete se na ně podívat, a kromě toho budu rád, když v diskuzi napíšete svůj názor na nový 3D pohled, se kterým Navigon 8110 přichází.

První video ukazuje hardware Navigonu a zejména nový aktivní držák. Na pohled se zdá, že zachovává bajonetový otočný zámek. Ve skutečnosti ale stačí přístroj nasadit a „zacvaknout“. Držák je mnohem pevnější než starší pasivní modely. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je velmi masivní, i zvenku je dobře vidět. Z tohoto důvodu jsem držák vždy před opuštěním auta raději ukryl – u minidržáčků to obvykle nedělám.

Panorama View 3D: chceme ho?

Na druhém videu si prohlédnete takřka celou nabídku Navigonu 8110. Přibližně od páté minuty a čtyřicáté sekundy pak začíná přehlídka tří možných pohledů na mapu. Uvidíte nový pohled Panorama View 3D, běžný 3D a 2D pohled.

Stále přemýšlím, jak se postavit k novému panoramatickému pohledu, který bere v úvahu výšku terénu a ukazuje kopce a údolí. První dojem nebyl dobrý. Přestože jsou data v mapách ve vektorové podobě, silnice a plochy se při „naplácnutí“ na terén rozmazaly. Vadí mi, když má oranžová čára označující naplánovanou trasu rozmazané okraje, když je občas místo vodního toku jen neurčitý flek. Kromě toho terén vždy úplně neodpovídá realitě, pohled není vždy přehledný.

S Panorama View 3D však od začátku poctivě jezdím, zvykám si. Už to není tak hrozné, naopak při cestování valašskými kotáry jsem ocenil pohled, jak jedu po hřebeni, jak padám do údolí. Nový pohled získal další bod, když ho pochválil známý, který jinak v navigacích používá nejradši 2D pohled se severem nahoře. Nelíbilo se mu sice, že kopce jsou i teď v létě zasněžené, že by u nich čekal spíš zelenou barvu, 3D pohled ale jinak uznal.

Jaký je váš názor? Pod článkem najdete anketu, můžete se vyjádřit i do diskuze.

Zbývá ještě jedno video. Tentokrát je ozvučené, ukazuje hlasovou navigaci prostřednictvím Navigonu 8110. Snažil jsem se ukázat různé situace, uvidíte jízdu po D1 s odbočkou Reality View i nový asistent pro řazení do jízdních pruhů. Poslední sekvence možná potěší fandy Harryho Pottera.

Diskuze (55) Další článek: Vodafone prodloužil platnost kreditu na předplacence

Témata článku: Navigon, Pohled, Nov, Harry Potter


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 29

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 110