Navigon 8110 na videu: co říkáte na nový 3D pohled?

Právě jezdím s Navigonem 8110, a protože se už schyluje k vydání jeho testu, připravil jsem si několik videí. Můžete se na ně podívat, a kromě toho budu rád, když v diskuzi napíšete svůj názor na nový 3D pohled, se kterým Navigon 8110 přichází.

První video ukazuje hardware Navigonu a zejména nový aktivní držák. Na pohled se zdá, že zachovává bajonetový otočný zámek. Ve skutečnosti ale stačí přístroj nasadit a „zacvaknout“. Držák je mnohem pevnější než starší pasivní modely. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je velmi masivní, i zvenku je dobře vidět. Z tohoto důvodu jsem držák vždy před opuštěním auta raději ukryl – u minidržáčků to obvykle nedělám.

Panorama View 3D: chceme ho?

Na druhém videu si prohlédnete takřka celou nabídku Navigonu 8110. Přibližně od páté minuty a čtyřicáté sekundy pak začíná přehlídka tří možných pohledů na mapu. Uvidíte nový pohled Panorama View 3D, běžný 3D a 2D pohled.

Stále přemýšlím, jak se postavit k novému panoramatickému pohledu, který bere v úvahu výšku terénu a ukazuje kopce a údolí. První dojem nebyl dobrý. Přestože jsou data v mapách ve vektorové podobě, silnice a plochy se při „naplácnutí“ na terén rozmazaly. Vadí mi, když má oranžová čára označující naplánovanou trasu rozmazané okraje, když je občas místo vodního toku jen neurčitý flek. Kromě toho terén vždy úplně neodpovídá realitě, pohled není vždy přehledný.

S Panorama View 3D však od začátku poctivě jezdím, zvykám si. Už to není tak hrozné, naopak při cestování valašskými kotáry jsem ocenil pohled, jak jedu po hřebeni, jak padám do údolí. Nový pohled získal další bod, když ho pochválil známý, který jinak v navigacích používá nejradši 2D pohled se severem nahoře. Nelíbilo se mu sice, že kopce jsou i teď v létě zasněžené, že by u nich čekal spíš zelenou barvu, 3D pohled ale jinak uznal.

Jaký je váš názor? Pod článkem najdete anketu, můžete se vyjádřit i do diskuze.

Zbývá ještě jedno video. Tentokrát je ozvučené, ukazuje hlasovou navigaci prostřednictvím Navigonu 8110. Snažil jsem se ukázat různé situace, uvidíte jízdu po D1 s odbočkou Reality View i nový asistent pro řazení do jízdních pruhů. Poslední sekvence možná potěší fandy Harryho Pottera.

Diskuze (55) Další článek: Vodafone prodloužil platnost kreditu na předplacence

Témata článku: Navigon, Nov, Harry Potter, Pohled


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 32

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

** Cenovka střední třídy, avšak pocitově napůl v třídě nejvyšší ** Periskopová selfie kamerka a stylová záda = designový skvost ** Minimum kompromisů a chyb, tohle by mohl být prodejní trhák

Jakub Vrbacký | 29