Navigon 8110 na videu: co říkáte na nový 3D pohled?

Právě jezdím s Navigonem 8110, a protože se už schyluje k vydání jeho testu, připravil jsem si několik videí. Můžete se na ně podívat, a kromě toho budu rád, když v diskuzi napíšete svůj názor na nový 3D pohled, se kterým Navigon 8110 přichází.

První video ukazuje hardware Navigonu a zejména nový aktivní držák. Na pohled se zdá, že zachovává bajonetový otočný zámek. Ve skutečnosti ale stačí přístroj nasadit a „zacvaknout“. Držák je mnohem pevnější než starší pasivní modely. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je velmi masivní, i zvenku je dobře vidět. Z tohoto důvodu jsem držák vždy před opuštěním auta raději ukryl – u minidržáčků to obvykle nedělám.

Panorama View 3D: chceme ho?

Na druhém videu si prohlédnete takřka celou nabídku Navigonu 8110. Přibližně od páté minuty a čtyřicáté sekundy pak začíná přehlídka tří možných pohledů na mapu. Uvidíte nový pohled Panorama View 3D, běžný 3D a 2D pohled.

Stále přemýšlím, jak se postavit k novému panoramatickému pohledu, který bere v úvahu výšku terénu a ukazuje kopce a údolí. První dojem nebyl dobrý. Přestože jsou data v mapách ve vektorové podobě, silnice a plochy se při „naplácnutí“ na terén rozmazaly. Vadí mi, když má oranžová čára označující naplánovanou trasu rozmazané okraje, když je občas místo vodního toku jen neurčitý flek. Kromě toho terén vždy úplně neodpovídá realitě, pohled není vždy přehledný.

S Panorama View 3D však od začátku poctivě jezdím, zvykám si. Už to není tak hrozné, naopak při cestování valašskými kotáry jsem ocenil pohled, jak jedu po hřebeni, jak padám do údolí. Nový pohled získal další bod, když ho pochválil známý, který jinak v navigacích používá nejradši 2D pohled se severem nahoře. Nelíbilo se mu sice, že kopce jsou i teď v létě zasněžené, že by u nich čekal spíš zelenou barvu, 3D pohled ale jinak uznal.

Jaký je váš názor? Pod článkem najdete anketu, můžete se vyjádřit i do diskuze.

Zbývá ještě jedno video. Tentokrát je ozvučené, ukazuje hlasovou navigaci prostřednictvím Navigonu 8110. Snažil jsem se ukázat různé situace, uvidíte jízdu po D1 s odbočkou Reality View i nový asistent pro řazení do jízdních pruhů. Poslední sekvence možná potěší fandy Harryho Pottera.

Diskuze (55) Další článek: Vodafone prodloužil platnost kreditu na předplacence

Témata článku: Navigon, Harry Potter, Pohled


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 72

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7