Navigon a jeho příliš chřestící držák (video)

Navigační přístroje Navigon používají zvláštní držák. Ani „husí krk“, ani běžné držáky, kde se přístroj upevní do svorek. Používají chapadlo, které se velkou přísavkou na jednom konci upevní na čelní sklo auta a k druhému konci se přichytí samotný navigátor. Také samotné upevnění je unikátní. Navigon používá kruhový bajonetový zámek, do něhož se přístroj vloží otočený asi o třicet stupnů a otočením zpět se v držáku zajistí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V autě to vypadá pěkně, držák je designově velmi dobře zpracován. A je to také něco jiného, nevídaného. Jenže navigační přístroj v zámku nedrží pevně. Kovové části mají navzájem určitou vůli, a to se při jízdě projevuje nepříjemnými zvuky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Když jsem se s držákem setkal poprvé, velkou vůli jsem omluvil neprodejným vzorkem. Podruhé při testu Navigonu 7110 jsem se spokojil se stejným odůvodněním. Mátlo mě, že si na držák žádný z uživatelů nestěžoval. Ale potřetí, při testu modelu 5110, který na Navigovat.cz vyjde zítra, už držák Navigonu neodpustím.

Přístroj jsem i s držákem vyjmul z úplně nové a zapečetěné krabice. Už po prvních deseti kilometrech jsem ho ale chtěl vrátit. Stačilo v autě přejet libovolnou nerovnost, Navigon 5110 v držáku poskočil a neudělal to úplně potichu. Z držáku jsem slyšel každý hrbolek, nemluvě o větších překážkách, jako jsou tramvajové koleje nebo dlažební kostky. Situaci jsem po deseti kilometrech nouzově vyřešil a zákrok, o kterém napíšu zítra v recenzi, vydržel až do konce testování. Navigonu bych ale přesto chtěl vzkázat, že design není všechno. V autě bych raději ocenil třeba ošklivý, ale pevný a spolehlivý držák.

Simulaci jízdy po silnici jsme v redakci natočili na video. Zvyšte hlasitost počítače, do uší dejte sluchátka. Na začátku videa je vidět, jak se Navigon do držáku vkládá a jak se dá polohovat.

Oživeno 28. října 2007: Nové držáky Navigonu už nechřestí.

Diskuze (8) Další článek: Oficiálně: iPhone exkluzivně u O2 v listopadu

Témata článku: Navigon, Nepříjemný zvuk, Držák


Určitě si přečtěte