Návod: export projetých tras v navigacích Mio a další finty

Uživatelé navigačního softwaru iGo 2006 mají možnost ukládat projeté trasy a následně je exportovat do souborů ve formátu GPX. S nimi je potom možné trasy v počítači zpětně prohlížet například v Google Earth, MapSource a dalších programech.

Uživatelé navigací Mio, které používají navigační aplikaci postavenou na iGo 2006, mají bohužel tuto volbu v programu skrytou. Podařilo se nám ale získat návod, který tuto volbu uživatelům Mio zpřístupní. Změna se provádí v souboru data.zip, který je uložen v navigaci ve složce My Flash Disk\miomap\MioMap\. Soubor si tedy stáhněte do PC, zálohujte, upravte dle návodu a nahrajte zpět do Mia. Potom stačí spustit navigační program.

Přesný postup

V souboru data.zip si z adresáře ui_mio otevřete pro editaci soubor func_tracking_320_240.ui a v něm zakomentujte řádek 16, aby vypadal takto:

;runif vPNA 1 `btn_track_options.hide`

Timto krokem v nabídce Záznam projetých tras zpřístupníte vpravo nahoře tlačítko Volby projeté trasy. Jím lze nastavovat parametry pro ukládání tras.

Ve stejném souboru z konce řádku 49 smažte parametr hide tak, aby konec řádku vypadal takto:

onrelease=`TRACKING_EXPORT lb_tracks`>

Po této operací se v informacích o uložené projeté trase objeví tlačítko Export. Klepnutim na toto tlačítko uložíte trasu do souboru ve formátu GPX. Trasy lze však exportovat pouze na kartu SD vloženou do navigace. Na ní se sám vytvoří adresář s názvem tracks a do něj jsou trasy ukládány. Bez vložené SD karty tato funkce nefunguje a trasy není možné exportovat.

Klepněte pro větší obrázek
Nové tlačítko Export

Raději s rozmyslem

Tento návod není oficiální a berte na vědomí, že veškeré změny v konfiguračních souborech děláte na vlastní triko. Pokud se do této úpravy pustíte, rozhodně si před tím originální soubor data.zip zálohujte. V případě nějakých problémů jej do zařízení nahrajte zpět a všechno bude opět v pořádku.

Pokud vás tato finta pro vylepšení navigace Mio zaujala, na této stránce najdete ještě řadu dalších návodů. Případně prozkoumejte celé fórum, které je zaměřené právě na navigace Mio.

Témata článku: Návody, Mio, Expo, Fin, Návod

Určitě si přečtěte

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

13.  11.  2017 | Kůžel Filip | 31

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

27.  10.  2017 | Kůžel Filip | 74

7 tipů na zrychlení Androidu

7 tipů na zrychlení Androidu

26.  10.  2017 | Kůžel Filip | 28

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

** Čtečka e-knih jako větší mobil s černobílým displejem opravdu jen vypadá. ** Používá se jinak, plní jiné úkoly a také se vybírá podle jiných pravidel. ** Víte, co, kde a jak dlouho budete číst?

29.  9.  2017 | Kůžel Filip | 15

Chcete vlastní značku smartphonů? Tady je návod

Chcete vlastní značku smartphonů? Tady je návod

** Chcete vlastní značku a portfolio chytrých telefonů? ** Je to až neuvěřitelně jednoduché a levné! ** Ale největší výzva už dávno vězí jinde.

25.  9.  2017 | Kůžel Filip | 52