Návod: export projetých tras v navigacích Mio a další finty

Návod: export projetých tras v navigacích Mio a další finty

Uživatelé navigačního softwaru iGo 2006 mají možnost ukládat projeté trasy a následně je exportovat do souborů ve formátu GPX. S nimi je potom možné trasy v počítači zpětně prohlížet například v Google Earth, MapSource a dalších programech.

Uživatelé navigací Mio, které používají navigační aplikaci postavenou na iGo 2006, mají bohužel tuto volbu v programu skrytou. Podařilo se nám ale získat návod, který tuto volbu uživatelům Mio zpřístupní. Změna se provádí v souboru data.zip, který je uložen v navigaci ve složce My Flash Disk\miomap\MioMap\. Soubor si tedy stáhněte do PC, zálohujte, upravte dle návodu a nahrajte zpět do Mia. Potom stačí spustit navigační program.

Přesný postup

V souboru data.zip si z adresáře ui_mio otevřete pro editaci soubor func_tracking_320_240.ui a v něm zakomentujte řádek 16, aby vypadal takto:

;runif vPNA 1 `btn_track_options.hide`

Timto krokem v nabídce Záznam projetých tras zpřístupníte vpravo nahoře tlačítko Volby projeté trasy. Jím lze nastavovat parametry pro ukládání tras.

Ve stejném souboru z konce řádku 49 smažte parametr hide tak, aby konec řádku vypadal takto:

onrelease=`TRACKING_EXPORT lb_tracks`>

Po této operací se v informacích o uložené projeté trase objeví tlačítko Export. Klepnutim na toto tlačítko uložíte trasu do souboru ve formátu GPX. Trasy lze však exportovat pouze na kartu SD vloženou do navigace. Na ní se sám vytvoří adresář s názvem tracks a do něj jsou trasy ukládány. Bez vložené SD karty tato funkce nefunguje a trasy není možné exportovat.

Klepněte pro větší obrázek
Nové tlačítko Export

Raději s rozmyslem

Tento návod není oficiální a berte na vědomí, že veškeré změny v konfiguračních souborech děláte na vlastní triko. Pokud se do této úpravy pustíte, rozhodně si před tím originální soubor data.zip zálohujte. V případě nějakých problémů jej do zařízení nahrajte zpět a všechno bude opět v pořádku.

Pokud vás tato finta pro vylepšení navigace Mio zaujala, na této stránce najdete ještě řadu dalších návodů. Případně prozkoumejte celé fórum, které je zaměřené právě na navigace Mio.

Témata článku: Návody, Mio

Určitě si přečtěte

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

18.  8.  2017 | Kůžel Filip | 41

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

** Můžete skočit na lep reklamě a koupit to nejmodernější a nejdražší ** Nebo vyberete chytře a za 50 % peněz dostanete 90 % muziky ** Stačí znát jednoduchá pravidla fungování mobilního trhu

28.  7.  2017 | Kůžel Filip | 71

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

** Policie umí telefon vyřadit z provozu, alespoň u domácích operátorů ** SIM kartu „blokněte“ přímo u operátora, vystaví vám novou ** Pozor si dávejte na koupi z druhé ruky, vždy si ověřte IMEI

24.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Jak vybrat levný chytrý telefon

Jak vybrat levný chytrý telefon

17.  6.  2017 | Kůžel Filip | 18