Návod: export projetých tras v navigacích Mio a další finty

Uživatelé navigačního softwaru iGo 2006 mají možnost ukládat projeté trasy a následně je exportovat do souborů ve formátu GPX. S nimi je potom možné trasy v počítači zpětně prohlížet například v Google Earth, MapSource a dalších programech.

Uživatelé navigací Mio, které používají navigační aplikaci postavenou na iGo 2006, mají bohužel tuto volbu v programu skrytou. Podařilo se nám ale získat návod, který tuto volbu uživatelům Mio zpřístupní. Změna se provádí v souboru data.zip, který je uložen v navigaci ve složce My Flash Disk\miomap\MioMap\. Soubor si tedy stáhněte do PC, zálohujte, upravte dle návodu a nahrajte zpět do Mia. Potom stačí spustit navigační program.

Přesný postup

V souboru data.zip si z adresáře ui_mio otevřete pro editaci soubor func_tracking_320_240.ui a v něm zakomentujte řádek 16, aby vypadal takto:

;runif vPNA 1 `btn_track_options.hide`

Timto krokem v nabídce Záznam projetých tras zpřístupníte vpravo nahoře tlačítko Volby projeté trasy. Jím lze nastavovat parametry pro ukládání tras.

Ve stejném souboru z konce řádku 49 smažte parametr hide tak, aby konec řádku vypadal takto:

onrelease=`TRACKING_EXPORT lb_tracks`>

Po této operací se v informacích o uložené projeté trase objeví tlačítko Export. Klepnutim na toto tlačítko uložíte trasu do souboru ve formátu GPX. Trasy lze však exportovat pouze na kartu SD vloženou do navigace. Na ní se sám vytvoří adresář s názvem tracks a do něj jsou trasy ukládány. Bez vložené SD karty tato funkce nefunguje a trasy není možné exportovat.

Klepněte pro větší obrázek
Nové tlačítko Export

Raději s rozmyslem

Tento návod není oficiální a berte na vědomí, že veškeré změny v konfiguračních souborech děláte na vlastní triko. Pokud se do této úpravy pustíte, rozhodně si před tím originální soubor data.zip zálohujte. V případě nějakých problémů jej do zařízení nahrajte zpět a všechno bude opět v pořádku.

Pokud vás tato finta pro vylepšení navigace Mio zaujala, na této stránce najdete ještě řadu dalších návodů. Případně prozkoumejte celé fórum, které je zaměřené právě na navigace Mio.

Váš názor Další článek: Nokia N80 Internet Edition: napěchovaná od Yahoo

Témata článku: Návody, Mio, Návod, Expo, Fin


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 67