Nokia 6110: nový smartphone s vestavěným GPS

Nokia dnes na 3GSM kongresu představila řadu nových mobilů. Mezi nimi je také 6110 Navigator, smartphone postavený na Symbianu S60 vybavený vestavěným přijímačem GPS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6110 Navigator

Nokia 6110 Navigator kombinuje GPS s technologií AGPS, která je založena na IP technologii a datových přenosech a vyžaduje podporu mobilního operátora (více zde). Po stisknutí speciální klávesy se spustí mapová a navigační aplikace. Dle obrázků jde o program Smart2Go, který Nokia před půl rokem koupila a před několika dny nabídla omezenou verzi ke stažení zdarma. Není jasné, jestli v Nokii 6110 Navigatoru bude plná verze Smart2Go nebo jen volně šiřitelná s možností placeného upgradu. Mapy jsou uloženy na paměťové kartě, data se tedy nestahují online z internetu. Do telefonu bude možné nainstalovat i jiné navigační aplikace pro platformu S60.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Když zapomeneme na vestavěný GPS přijímač, je Nokia 6110 Navigator další z dlouhé řady smartphonů. Zajímavostí je podora HSDPA, 40 MB vnitřní paměti, 2Mpx digitální fotoaparát. U výdrže Nokia bohužel udává jen časy telefonování a pohotovosti, neprozrazuje, jak baterii vysouší aktivní GPS.

Nový smartphone se začne prodávat v druhém čtvrtletí letošního roku. U oficiální ceny 450 Nokia zapomněla na jednotky, takže předpokládejme eura a dostaneme se na 12 600 Kč plus zřejmě DPH.

Další informace najdete na webu Nokie

Diskuze (18) Další článek: Nové Nokie na 3GSM (první obrázky)

Témata článku: Nokia, GPS, Nokia 6110 Navigator, Nov, Smartphone, Vestavěná GPS, Nový smartphone


Určitě si přečtěte