Nová levná přenosná navigace Aytobe: za 6 600 Kč

V České republice se dostal do prodeje nový přenosný navigační přístroj Aytobe. Plné označení PG-63509 ve většině obchodů nenajdete, ale vzhledem k tomu, že to je jediný model výrobce, o němž navíc nevíme víc než adresu webové stránku www.aytobe.com, zatím to ničemu nevadí. Jde o navigaci postavenou na operačním systému Windows CE, která používá navigační aplikaci Smart2go firmy Gate5. Tuto firmu mimochodem v říjnu koupila Nokia.

Klepněte pro větší obrázek
Navigace Aytobe ze všech stran

Aytobe používá mapy Tele Atlasu. V nabídkách obchodů k nim najdete samé superlativy: „maximálně detailní mapy ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a dalších zemí východní Evropy“. Tuto navigaci jsme ještě netestovali, ale přesto bych doporučil přistupovat ke všemu se zdravou nedůvěrou. V České republice má sice Tele Atlas opravdu výborné mapy, Slovensko je ale jen málo použitelné (viz test TomTomu One) a v ostatních zemích má Tele Atlas stále co dohánět. Pro navigaci v rámci České republiky jsou ale mapy skvělé.

Aytobe používá citlivý GPS přijímač Sirf star III. Má dotykový displej s úhlopříčkou 3,5 palce a rozlišením 320 × 240 bodů. V balení se dodává držák a nabíječka do auta, domácí nabíječka, karta SD s předinstalovanými softwarem a mapami. A také dálkové ovládání. Navigátor je připraven pro příjem dopravních zpráv RDS-TMC, přijímač ale není součástí. Prostředí je lokalizované do češtiny a česká je i hlasová navigace.

Hodně zajímavá je cena. V internetových obchodech jsem Aytobe našel za 6 600 Kč včetně DPH. Jde tedy o nejlevnější přenosnou navigaci na českém trhu. Za další tři tisíce korun lze dokoupit mapy západní Evropy.

Váš názor Další článek: Nová soutěž u O2: vyhrajte výbavu na snowboard za 50 000 Kč

Témata článku: Přenos


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47