Nové Garminy Nüvi: už umíme to, co umí ostatní

Garmin představil sedm nových přenosných navigací Nüvi. Tři patří do řady 2x5T, čtyři do řady 7x5T. V titulku jsem si do Garminu trochu rýpnul, protože mezi hlavní novinky patří funkce, které už konkurenční navigace mají docela dlouho. Je to třeba pohled „Reality View“. Přístroj před vybranými křižovatkami a sjezdy realisticky zobrazí, kudy se má uživatel vydat. Kromě toho se také ukazuje doporučené řazení do jízdních pruhů.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek před výjezdem z dálnice

Garmin do vyšší řady Nüvi 7x5T přidal ještě poloprůhledné prostorové budovy... chtělo by se mi napsat „pro zmatení řidiče“, ale co lidé chtějí, to mají mít. Zobrazování map zrychlí grafický akcelerátor. Díky funkci Garmin HotFix bude rychlejší zachycení satelitů a určení polohy. Jde tedy o stejnou funkci, kterou už nabízejí nové navigace vybavené GPS čipy Sirf.

Na webu GPS magazine je publikována tabulka s rozdíly jednotlivých novinek.

Klepněte pro větší obrázek
Prostorové budovy: snad půjdou vypnout

Nová je také nabídka aktualizace map do šedesáti dnů po pořízení navigačního přístroje. Když se v této době objeví nové mapy, uživatel bude mít nárok na bezplatný upgrade. Podrobnosti budou uvedeny na stránce www.garmin.com/numaps, zatím ale není dostupná. I tohle konkurenční navigace nabízejí už velmi dlouho.

Garmin bohužel mapy aktualizuje poměrně zřídka, jednou za rok, a to je docela v kontrastu například s čtvrtletní periodicitou u Navigonu. V rámci programu Navigon FreshMaps jsou navíc tyto aktualizace cenově velmi dostupné, u některých modelů dokonce dva roky zdarma. Když se k tomu přidá distribuce map Garminu pouze na fyzických nosičích, nikoli online přes internet, myslím, že americký výrobce by měl v této oblasti zabrat.

Klepněte pro větší obrázek
Upozornění na řazení pruhů před křižovatkou

Diskuze (8) Další článek: T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Témata článku: Nov, Fyzický nosič


Určitě si přečtěte

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 39