Nové Garminy Nüvi: už umíme to, co umí ostatní

Garmin představil sedm nových přenosných navigací Nüvi. Tři patří do řady 2x5T, čtyři do řady 7x5T. V titulku jsem si do Garminu trochu rýpnul, protože mezi hlavní novinky patří funkce, které už konkurenční navigace mají docela dlouho. Je to třeba pohled „Reality View“. Přístroj před vybranými křižovatkami a sjezdy realisticky zobrazí, kudy se má uživatel vydat. Kromě toho se také ukazuje doporučené řazení do jízdních pruhů.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek před výjezdem z dálnice

Garmin do vyšší řady Nüvi 7x5T přidal ještě poloprůhledné prostorové budovy... chtělo by se mi napsat „pro zmatení řidiče“, ale co lidé chtějí, to mají mít. Zobrazování map zrychlí grafický akcelerátor. Díky funkci Garmin HotFix bude rychlejší zachycení satelitů a určení polohy. Jde tedy o stejnou funkci, kterou už nabízejí nové navigace vybavené GPS čipy Sirf.

Na webu GPS magazine je publikována tabulka s rozdíly jednotlivých novinek.

Klepněte pro větší obrázek
Prostorové budovy: snad půjdou vypnout

Nová je také nabídka aktualizace map do šedesáti dnů po pořízení navigačního přístroje. Když se v této době objeví nové mapy, uživatel bude mít nárok na bezplatný upgrade. Podrobnosti budou uvedeny na stránce www.garmin.com/numaps, zatím ale není dostupná. I tohle konkurenční navigace nabízejí už velmi dlouho.

Garmin bohužel mapy aktualizuje poměrně zřídka, jednou za rok, a to je docela v kontrastu například s čtvrtletní periodicitou u Navigonu. V rámci programu Navigon FreshMaps jsou navíc tyto aktualizace cenově velmi dostupné, u některých modelů dokonce dva roky zdarma. Když se k tomu přidá distribuce map Garminu pouze na fyzických nosičích, nikoli online přes internet, myslím, že americký výrobce by měl v této oblasti zabrat.

Klepněte pro větší obrázek
Upozornění na řazení pruhů před křižovatkou

Diskuze (8) Další článek: T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Témata článku: Nov, Fyzický nosič


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 65

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32