Nové mapy Atlasu: podpora GPS a další novinky

Atlas.cz včera oznámil nové funkce v betaverzi připravovaných internetových map. Tyto mapy najdete na adrese beta.mapy.atlas.cz a poprvé jsme o nich psali už v této bleskovce.

Vývojáři map na blogu dvěma slovy zmínili update map, už ale bez dalších podrobností. Nová je podpora zeměpisných GPS souřadnic. Za prvé lze zobrazit souřadnice vybraného místa na mapě. Stačí v nabídce vybrat položku GPS a klepnout kamkoli do mapy. Tip: jestli se vám zdá, že kurzor ve tvaru ruky je příliš velký, podržte před klepnutím klávesu Ctrl. Kurzor se změní na ostrou šipku, kterou se vybírá lépe. Dané místo se potom také na mapě vycentruje. (Mimochodem: zkusili jste na mapě stisknout pravé tlačítko? Otevře se kontextová nabídka s různými možnostmi.)

Za druhé: vyberte na mapě nějaký objekt, například zastávku autobusu. V bublině najdete nový odkaz GPS, který ukáže přesné souřadnice tohoto místa. A za třetí: podle zeměpisných souřadnic lze i vyhledávat. Podporovány jsou různé formáty v systému WGS84. Můžete zadat stupně a část za desetinnou tečkou, stupně a minuty plus desetinná místa nebo stupně, minuty a vteřiny s desetinnými místy.

Mapy už jsou také částečně funkční v prohlížeči Opera. Zatím nefungují poslední dvě měřítka, ale příští týden by měl být opraven i tento nedostatek. Na kompletní zprovoznění služby s prohlížečem Safari přijde čas přespříští týden. Atlas také obrátil chování kolečka myši při změně měřítka. Nyní se myš chová stejně jako na Google Maps.

Mapy Atlasu – hlavně ty základní – se mi líbí čím dál tím víc. U ortofotomap sice osobně stále upřednostňuji detailnější Mapy.cz, ale je třeba uznat, že data Atlasu jsou novější, a to by pro někoho mohlo být důležitější.

Diskuze (12) Další článek: Nokia tune: vyzváněcí legenda

Témata článku: GPS, Podpora, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45