Nové mapy Atlasu: podpora GPS a další novinky

Atlas.cz včera oznámil nové funkce v betaverzi připravovaných internetových map. Tyto mapy najdete na adrese beta.mapy.atlas.cz a poprvé jsme o nich psali už v této bleskovce.

Vývojáři map na blogu dvěma slovy zmínili update map, už ale bez dalších podrobností. Nová je podpora zeměpisných GPS souřadnic. Za prvé lze zobrazit souřadnice vybraného místa na mapě. Stačí v nabídce vybrat položku GPS a klepnout kamkoli do mapy. Tip: jestli se vám zdá, že kurzor ve tvaru ruky je příliš velký, podržte před klepnutím klávesu Ctrl. Kurzor se změní na ostrou šipku, kterou se vybírá lépe. Dané místo se potom také na mapě vycentruje. (Mimochodem: zkusili jste na mapě stisknout pravé tlačítko? Otevře se kontextová nabídka s různými možnostmi.)

Za druhé: vyberte na mapě nějaký objekt, například zastávku autobusu. V bublině najdete nový odkaz GPS, který ukáže přesné souřadnice tohoto místa. A za třetí: podle zeměpisných souřadnic lze i vyhledávat. Podporovány jsou různé formáty v systému WGS84. Můžete zadat stupně a část za desetinnou tečkou, stupně a minuty plus desetinná místa nebo stupně, minuty a vteřiny s desetinnými místy.

Mapy už jsou také částečně funkční v prohlížeči Opera. Zatím nefungují poslední dvě měřítka, ale příští týden by měl být opraven i tento nedostatek. Na kompletní zprovoznění služby s prohlížečem Safari přijde čas přespříští týden. Atlas také obrátil chování kolečka myši při změně měřítka. Nyní se myš chová stejně jako na Google Maps.

Mapy Atlasu – hlavně ty základní – se mi líbí čím dál tím víc. U ortofotomap sice osobně stále upřednostňuji detailnější Mapy.cz, ale je třeba uznat, že data Atlasu jsou novější, a to by pro někoho mohlo být důležitější.

Diskuze (12) Další článek: Nokia tune: vyzváněcí legenda

Témata článku: GPS, Podpora, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73