Nové navigace Sony jsou levnější, než jsme čekali

Sony začne v listopadu prodávat dva nové přenosné navigační přístroje: nav-u NV-U93 a NV-U83. Ten lepší z nich – s netradičně nízkým sériovým číslem 12 – už mám v autě. Určitě to nevydržím a ještě před testem o něm vydám několik bleskovek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vyšší model U93 (místo podpory WLAN je ale na reálném přístroji pouze Bluetooth)

Překvapily mě ceny, zrovna u Sony bych čekal, že budou vyšší. Model U93 bude stát 11 990 Kč, model U83 pak 8 990 Kč. V obou případech jde o doporučené koncové ceny včetně DPH. U dražšího navigátoru je větší displej, podpora Bluetooth, aktivní stojan. Jinak jsou oba přístroje stejné, včetně celoevropského pokrytí. Regionální verze se v České republice nebudou prodávat.

Uvnitř Sony naviguje aplikace Navigon, kterou si však výrobce částečně graficky upravil. Mapy jsou od Navtequ, poslední verze už obsahuje silnice v celé ČR. Zajímavá je možnost ovládání přístroje gesty, čmáráním symbolů po displeji (anebo možná symbolu, zatím se mi podařilo ověřit jen jedno gesto). Hodně unikátní je stojánek, který má místo běžné přísavky měkkou a trochu lepivou gumu. S ní údajně drží i na palubní desce, nemusí se přisávat na čelní sklo.

Nové navigace Sony na mě udělaly velmi dobrý dojem.

Diskuze (11) Další článek: Fotohádanky: poznáte Česko z letadla? (1. díl)

Témata článku: Sony, Nov, Son


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 50

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10