Nový GoClever 4384: velmi levné Mio

Včera jsem přivezl na test novou levnou přenosnou navigaci GoClever 4384FM BT. Nebudu o ní psát sám, článek připraví kolega, neodolal jsem ale krátké projížďce a prozkoumání nabídky.

Přístroje GoClever dnes používají navigační aplikaci Cardinale od chorvatské firmy Mireo. Když se mi dostala do rukou poprvé, zjistil jsem, že základ je stejný jako u navigace Mio Moov. Mireo je totiž dodavatelem Mia. Ale zatímco starší GoClever za aplikací Mia zaostávalo, nová verze v modelu 4384FM BT (hrozný název...) je po funkční a částečně i grafické stránce takřka totožná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na čtyři tisíce nevypadá

GoClever 4384FM BT je velmi levný navigační přístroj. Dá se sehnat i za cenu pod čtyři tisíce korun, byť většina nabídek v internetových obchodech tuto hranici o pár stokorun překračuje. V ceně jsou zahrnuty mapy celé Evropy, širokoúhlý displej, podpora Bluetooth, FM vysílač... tedy funkce, kterými se doposud mohly chlubit jen mnohem dražší navigace. Držák však zůstal pasivní, a podle první jízdy se mi zdá, že se úplně nepovedl.  GoClever celkem dobře vypadá, vzhledem ke své ceně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ve městech je vidět pár 3D modelů známých budov. V testovaném kusu ale vedle Národního divadla chybí Vltava (a vodstvo obecně)

Zobrazení map na displeji je stejné jako u Mia Moov, stejný je i způsob ovládání, zadávání cíle. Na můj vkus se nabídka až příliš animovaná, jednodušší přecházení mezi panely by určitě bylo rychlejší. Při navigaci trochu ruší množství prvků na displeji, které se sice po chvilce zprůhlední, ale kdyby nebyly zobrazeny, vůbec nic by se nestalo. Po grafické stránce je prostředí velmi propracované.

Klepněte pro větší obrázek
Umí navigovat i na obrázky vybavené zeměpisnými informacemi

Pokud se při testu neobjeví nějaké zásadní překážky, možná se objevila nová levná navigační hvězda. Parametry GoClever 4384FM BT už najdete v katalogu navigací.

GoClever 4384FM BT: ve zkratce
cena 4 300 Kč
typ navigace přenosná navigace
rozměry 125 × 89 × 18 mm
hmotnost 270 g
GPS přijímač Centrality Atlas III
displej 95 × 54 mm, 480 × 272 bodů, 65 tisíc barev, dotykový
paměť paměťová karta (SD)
mapy České republiky Tele Atlas
mapy Slovenska Tele Atlas
3D zobrazení mapy ano
česká nabídka ano
česká hlasová navigace ano
doprava RDS-TMC ne
Podrobné parametry najdete v katalogu autonavigací

Diskuze (39) Další článek: Samsung S3600: když je pro vás Soul drahý

Témata článku: Goclever, Mio, Vltava


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136