Oficiální informace o novém iGo

Český distributor navigačního softwaru iGo 2006 dnes vydal zprávu, ve které upozorňuje na novou bezplatnou aktualizaci map (více zde). Podrobně v ní ale také píše o chystané nové verzi iGo:

Tvůrci softwaru iGO momentálně stále pracují na doladění nové podoby programu, která by mohla být k dispozici na jaře roku 2007. Oproti předchozím zprávám můžeme potvrdit, že očekávaná podpora TMC (dopravních hlášení) se konat bude.

Začleněny budou i některé další funkce, například tzv. “režim tunelu”, který programu umožní navigovat vás po trase i v případě, že došlo ke ztrátě GPS signálu (na základě naplánované trasy a naposledy známé pozice). Funkce může být užitečná zejména v případě navigace tunelem či mezi vysokými budovami, kde iGO nebude schopno zjistit pozici.

Další funkcí, po které se ptalo nemálo zákazníků – import kontaktů z PDA do iGO - bude nová verze rovněž obsahovat. Kontakty/adresy budou z PDA automaticky přeneseny do iGO a hovory nadále budete moci uskutečňovat přímo ze softwaru (bez nutnosti jej uzavřít či přestat se navigovat). Adresy a kontakty se budou samozřejmě zobrazovat i v mapě, takže i případná navigace na takovéto místo bude velmi jednoduchá – buď pouhým označením bodu v mapě, nebo výběrem ze seznamu.

Další zjednodušení a vylepšení se bude týkat klávesnice. V průběhu zadávání adresy se budou obrazovat pouze možné další kombinace písmen/číslic, čímž se podstatně zrychlí a automatizuje yhledání. Vylepšení zaznamená i 3D zobrazení pro rychlejší a jednodušší prohlížení mapy. e stažení již je beta verze softwaru iGO (neoficiální, testovací verze), její instalaci však oporučujeme pouze zkušeným uživatelům. Před instalaci nové verze doporučujeme zálohovat celý osah iGO SD datové karty. Beta verzi si můžete stáhnout na této adrese.

Neberte upozornění v závěru tohoto textu na lehkou váhu. Nové iGo je skutečně pouze betaverze určená pro testování. I když někomu může fungovat bez problémů, jinde nemusí být vůbec použitelná. Zálohování původního obsahu karty zde není jen doporučení, ale doslova povinnost.

Diskuze (5) Další článek: T-Mobile připravuje novinky u Twistu

Témata článku: Nov, Informace o, I/O, Info, Oficiální informace, Informace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 79

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18