Pět největších chyb Garminu Colorado

Turistická navigace Garmin Colorado zatím není příliš rozšířená. Kde se s ní objevím, tam prezentuji. Většinou při tom chválím, protože to je velmi dobrý navigační přístroj, a zpět ke staršímu Garminu GPSmap 60CSx bych se už nechtěl vracet. Colorado má ale stále několik špatných vlastností, o kterých by lidé měli vědět.

Takže pro toho, komu se nechce číst dlouhou recenzi, a potřebuje mít základní přehled, je zde pět největších chyb Colorada podle mého subjektivního hodnocení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin Colorado naživo

1. Pomalejší ovládání

Při práci s Coloradem jsem sice rychlejší a rychlejší, ale řekl bych, že se už blížím k hranici možností. Na ní však bude práce s novým Garminem stále pomalejší než s GPSmap 60CSx. Kolečko je velmi praktický ovládací prvek, ale s rychlostí práce si příliš netyká. Zcela přeskládaná nabídka a minimum jednoúčelových tlačítek zpomalení práce podtrhuje.

2. Horší práce s trasovými body

Garmin své nové Colorado hodně zjednodušil. Sebral mu i funkce, které byly u starších turistických přístrojů, a které jsem často používal. Příklad: šipkou vyberu místo na mapě, a teprve od něj vyhledávám body. Umožňoval práci s varovnými body. A také stisknutí tlačítka Find bylo rychlejší než hledání příslušné položky v nabídce Colorada.

3. Tmavší displej

Jakkoli je displej extrémě jemný a celkově úžasný, je současně i tmavší než dřív. V místnosti se bez podsvětlení nedá žít, a venku stačí, když se jen trošku zešeří. V automobilu bez podsvětlení také často nevidím, kam jedu. A Garmin si navíc nepamatuje, s jakým nastavením podsvětlení skončil, intenzitu je nutné po každém zapnutí znovu nastavovat.

4. Softwarové chyby

Nemá smysl si nic nalhávat, firmware Garminu Colorado ještě není dokonalý. Neoficiální seznam uživatelsky zdokumentovaných chyb je více než výmluvný. Nezbývá než těšit se na nové verze firmwaru. A také doufat, že některé z chyb nebudou prohlášeny za vlastnosti přístroje.

5. Nezaznamenává denní trasu

Tato funkce mi chybí čím dál víc. Starší Garmin GPSmap totiž na pozadí dokázal zaznamenávat prošlou trasu, po jednotlivých dnech ji ukládal na kartu, kde soubory zůstaly třeba půl roku, než jsem si je stáhnul a archivoval. I dnes lze samozřejmě trasu zaznamenávat, Colorado ji však už nedělí do dnů, a s velmi dlouhým tracklogem se už nedá rozumně žít.

Ale přesto, už bych neměnil.


Garmin Colorado si můžete nejlépe prohlédnout na následujícím videu:

Diskuze (23) Další článek: Musí být mapy s leteckými snímky aktuální?

Témata článku: Color, Garmin, Subjektivní hodnocení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

** Vyvážený mix nadprůměrných ingrediencí s přijatelnou cenovkou ** Vedle povedeného fotoaparátu možnosti videa zaostávají ** Chybějící služby Googlu jsou komplikací, nikoliv však neřešitelnou

Martin Herodek | 51

Galaxy Watch 3: Nové funkce pro každého, titan pro fajnšmekry

Galaxy Watch 3: Nové funkce pro každého, titan pro fajnšmekry

** Nová generace hodinek od Samsungu staví na známých základech ** Na zápěstí se dostane ocel a titan s koženými a kovovými řemínky ** S měřením EKG a okysličením krve v Česku nepočítejte

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 33

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

** Má nejlepší možnou výbavu a špičkový fotoparát ** Hodit se bude rychlé dobíjení i 50× zoom ** Vše kazí vysoká cena, která pro telefon znamenala konec

Martin Miksa | 39