Pět největších chyb Garminu Colorado

Turistická navigace Garmin Colorado zatím není příliš rozšířená. Kde se s ní objevím, tam prezentuji. Většinou při tom chválím, protože to je velmi dobrý navigační přístroj, a zpět ke staršímu Garminu GPSmap 60CSx bych se už nechtěl vracet. Colorado má ale stále několik špatných vlastností, o kterých by lidé měli vědět.

Takže pro toho, komu se nechce číst dlouhou recenzi, a potřebuje mít základní přehled, je zde pět největších chyb Colorada podle mého subjektivního hodnocení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin Colorado naživo

1. Pomalejší ovládání

Při práci s Coloradem jsem sice rychlejší a rychlejší, ale řekl bych, že se už blížím k hranici možností. Na ní však bude práce s novým Garminem stále pomalejší než s GPSmap 60CSx. Kolečko je velmi praktický ovládací prvek, ale s rychlostí práce si příliš netyká. Zcela přeskládaná nabídka a minimum jednoúčelových tlačítek zpomalení práce podtrhuje.

2. Horší práce s trasovými body

Garmin své nové Colorado hodně zjednodušil. Sebral mu i funkce, které byly u starších turistických přístrojů, a které jsem často používal. Příklad: šipkou vyberu místo na mapě, a teprve od něj vyhledávám body. Umožňoval práci s varovnými body. A také stisknutí tlačítka Find bylo rychlejší než hledání příslušné položky v nabídce Colorada.

3. Tmavší displej

Jakkoli je displej extrémě jemný a celkově úžasný, je současně i tmavší než dřív. V místnosti se bez podsvětlení nedá žít, a venku stačí, když se jen trošku zešeří. V automobilu bez podsvětlení také často nevidím, kam jedu. A Garmin si navíc nepamatuje, s jakým nastavením podsvětlení skončil, intenzitu je nutné po každém zapnutí znovu nastavovat.

4. Softwarové chyby

Nemá smysl si nic nalhávat, firmware Garminu Colorado ještě není dokonalý. Neoficiální seznam uživatelsky zdokumentovaných chyb je více než výmluvný. Nezbývá než těšit se na nové verze firmwaru. A také doufat, že některé z chyb nebudou prohlášeny za vlastnosti přístroje.

5. Nezaznamenává denní trasu

Tato funkce mi chybí čím dál víc. Starší Garmin GPSmap totiž na pozadí dokázal zaznamenávat prošlou trasu, po jednotlivých dnech ji ukládal na kartu, kde soubory zůstaly třeba půl roku, než jsem si je stáhnul a archivoval. I dnes lze samozřejmě trasu zaznamenávat, Colorado ji však už nedělí do dnů, a s velmi dlouhým tracklogem se už nedá rozumně žít.

Ale přesto, už bych neměnil.


Garmin Colorado si můžete nejlépe prohlédnout na následujícím videu:

Diskuze (23) Další článek: Musí být mapy s leteckými snímky aktuální?

Témata článku: Garmin, Subjektivní hodnocení


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 63