První jízda s navigací iGo Amigo: někdo přemýšlel

Dnes jsem z krabice vybalil první navigaci vybavenou novou verzí navigační aplikace iGo Amigo. Neměl jsem před sebou dlouhou cestu, ale neodolal jsem – Amigo jsem vyzkoušel při desetikilometrovém průjezdu Brnem. Tuto bleskovku proto berte jen jako první dojmy, nikoli jako hodnocení po dlouhé době používání.


Hlavní nabídka iGo Amigo

První dojmy jsou velmi dobré. IGo Amigo je mnohem jednodušší než dospělejší verze iGo 8, ale přesto si neuvědomuji, co by mi u něj chybělo. Ovládání je naprosto přímé a intuitivní, což u osmičky úplně neplatilo. Jistě, že pokročilý uživatel si prostředí zakrátko prokliká a pochopí, Amigo se ale soustředí na běžné uživatele. Na takové, kteří po navigaci nechtějí víc, než aby je dovedla do zadaného cíle. Z tohoto pohledu je to myslím vítaná změna.

 
Při navigaci

Velmi se mi líbí jednoduché a čisté grafické prostředí. Amigo používá minimum grafických ozdob, mapa a prvky kolem mají spíše pastelový vzhled. Zatím mi ani nevadí až příliš efektní animace nabídky, ale zde hrozí, že se časem omrzí. Reakce jsou ale naštěstí přijatelně rychlé.

 
Nastavení zobrazení • volba podmínek pro optimalizaci trasy

Na videu si všimněte, jak Amigo řeší zobrazování názvů ulic v 3D pohledu. Běžnější způsob, kdy se název nalepí přímo na ulici, doprovází deformace písma a hrozí nečitelnost. IGo místo toho nad ulicí zobrazí malý a jasný obláček. Mapy všech zemí jsou mimochodem od Tele Atlasu, už jsou zřejmě pryč doby, kdy iGo východní Evropu pokrývalo mapami lokálních dodavatelů.

IGo Amigo se mi líbí. Samozřejmě ho projedu víc a určitě narazím na řadu nedostatků a ne zcela dokonale domyšlených věcí. Stejně jako u každé jiné navigace. Přestože pro pokročilé uživatele je nejspíš lepší vyšší verze iGo 8, hlavní cílovou skupinu výrobců navigací tvoří obyčejní lidé, a pro něj bude zjednodušené Amigo lepší.

Diskuze (17) Další článek: Knižní výprodej nové dimenze již jen 5 dní

Témata článku: Jízda, Vítaná změna


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9