První jízda s navigací iGo Amigo: někdo přemýšlel

Dnes jsem z krabice vybalil první navigaci vybavenou novou verzí navigační aplikace iGo Amigo. Neměl jsem před sebou dlouhou cestu, ale neodolal jsem – Amigo jsem vyzkoušel při desetikilometrovém průjezdu Brnem. Tuto bleskovku proto berte jen jako první dojmy, nikoli jako hodnocení po dlouhé době používání.


Hlavní nabídka iGo Amigo

První dojmy jsou velmi dobré. IGo Amigo je mnohem jednodušší než dospělejší verze iGo 8, ale přesto si neuvědomuji, co by mi u něj chybělo. Ovládání je naprosto přímé a intuitivní, což u osmičky úplně neplatilo. Jistě, že pokročilý uživatel si prostředí zakrátko prokliká a pochopí, Amigo se ale soustředí na běžné uživatele. Na takové, kteří po navigaci nechtějí víc, než aby je dovedla do zadaného cíle. Z tohoto pohledu je to myslím vítaná změna.

 
Při navigaci

Velmi se mi líbí jednoduché a čisté grafické prostředí. Amigo používá minimum grafických ozdob, mapa a prvky kolem mají spíše pastelový vzhled. Zatím mi ani nevadí až příliš efektní animace nabídky, ale zde hrozí, že se časem omrzí. Reakce jsou ale naštěstí přijatelně rychlé.

 
Nastavení zobrazení • volba podmínek pro optimalizaci trasy

Na videu si všimněte, jak Amigo řeší zobrazování názvů ulic v 3D pohledu. Běžnější způsob, kdy se název nalepí přímo na ulici, doprovází deformace písma a hrozí nečitelnost. IGo místo toho nad ulicí zobrazí malý a jasný obláček. Mapy všech zemí jsou mimochodem od Tele Atlasu, už jsou zřejmě pryč doby, kdy iGo východní Evropu pokrývalo mapami lokálních dodavatelů.

IGo Amigo se mi líbí. Samozřejmě ho projedu víc a určitě narazím na řadu nedostatků a ne zcela dokonale domyšlených věcí. Stejně jako u každé jiné navigace. Přestože pro pokročilé uživatele je nejspíš lepší vyšší verze iGo 8, hlavní cílovou skupinu výrobců navigací tvoří obyčejní lidé, a pro něj bude zjednodušené Amigo lepší.

Diskuze (17) Další článek: Knižní výprodej nové dimenze již jen 5 dní

Témata článku: Vítaná změna, Jízda


Určitě si přečtěte

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 50

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140