První jízda s navigací iGo Amigo: někdo přemýšlel

Dnes jsem z krabice vybalil první navigaci vybavenou novou verzí navigační aplikace iGo Amigo. Neměl jsem před sebou dlouhou cestu, ale neodolal jsem – Amigo jsem vyzkoušel při desetikilometrovém průjezdu Brnem. Tuto bleskovku proto berte jen jako první dojmy, nikoli jako hodnocení po dlouhé době používání.


Hlavní nabídka iGo Amigo

První dojmy jsou velmi dobré. IGo Amigo je mnohem jednodušší než dospělejší verze iGo 8, ale přesto si neuvědomuji, co by mi u něj chybělo. Ovládání je naprosto přímé a intuitivní, což u osmičky úplně neplatilo. Jistě, že pokročilý uživatel si prostředí zakrátko prokliká a pochopí, Amigo se ale soustředí na běžné uživatele. Na takové, kteří po navigaci nechtějí víc, než aby je dovedla do zadaného cíle. Z tohoto pohledu je to myslím vítaná změna.

 
Při navigaci

Velmi se mi líbí jednoduché a čisté grafické prostředí. Amigo používá minimum grafických ozdob, mapa a prvky kolem mají spíše pastelový vzhled. Zatím mi ani nevadí až příliš efektní animace nabídky, ale zde hrozí, že se časem omrzí. Reakce jsou ale naštěstí přijatelně rychlé.

 
Nastavení zobrazení • volba podmínek pro optimalizaci trasy

Na videu si všimněte, jak Amigo řeší zobrazování názvů ulic v 3D pohledu. Běžnější způsob, kdy se název nalepí přímo na ulici, doprovází deformace písma a hrozí nečitelnost. IGo místo toho nad ulicí zobrazí malý a jasný obláček. Mapy všech zemí jsou mimochodem od Tele Atlasu, už jsou zřejmě pryč doby, kdy iGo východní Evropu pokrývalo mapami lokálních dodavatelů.

IGo Amigo se mi líbí. Samozřejmě ho projedu víc a určitě narazím na řadu nedostatků a ne zcela dokonale domyšlených věcí. Stejně jako u každé jiné navigace. Přestože pro pokročilé uživatele je nejspíš lepší vyšší verze iGo 8, hlavní cílovou skupinu výrobců navigací tvoří obyčejní lidé, a pro něj bude zjednodušené Amigo lepší.

Diskuze (17) Další článek: Knižní výprodej nové dimenze již jen 5 dní

Témata článku: Jízda, Vítaná změna


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 67

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52