Sony Ericsson dohání: nabídne ve svých telefonech navigaci

Švédská společnost Appello oznámila spolupráci se Sony Ericssonem týkající se navigační aplikace Wisepilot. Jedná se o tzv. off-board navigaci, mapové podklady se stahují prostřednictvím mobilních datových přenosů dle aktuálních požadavků. Navigační aplikace se objeví ve všech nových mobilech Yari, Satio a Aino, bohužel však pouze jako 30 denní trial verze s možností následného dokoupení licence. Wisepilot obsahuje databázi rychlostních kamer, dopravní informace, aktuální předpověď počasí, propojení s Wikipedií a další funkce.

Wisepilot ale není novinkou, v současné době již funguje na platformách Android, Windows Mobile, Symbian i obyčejných mobilech s podporou Javy. Navigace nabízí i synchronizaci s účtem, kdy můžete prostřednictvím internetového prohlížeče částečně spravovat svou navigaci.

Klepněte pro větší obrázek
Navigace Wisepilot v telefonu Sony Ericsson Satio

Sony Ericsson se tímto krokem snaží dohonit Nokii, která řadou Navigator, založenou především na aplikaci Nokia Maps, slaví úspěchy. Navigace zkrátka zákazníky láká, nicméně ti nechtějí položku GPS v technické specifikaci, chtějí vidět rovnou po rozbalení, k čemu ona tři písmena prakticky poslouží. Nokia Maps navíc od poslední verze podporuje i pěší navigaci se zaměřením na turisty, což je bezesporu velká konkurenční výhoda. Boj o navigační pozice nebude mít zkrátka Sony Ericsson vůbec snadný.

Zdroj: GPS Business News

Diskuze (1) Další článek: Operátoři se shodli na etickém kodexu pro prodej po telefonu

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Sony Ericsson Satio, Son, Eri, Telefon, Švédská společnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 186

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 42