Sony Ericsson dohání: nabídne ve svých telefonech navigaci

Švédská společnost Appello oznámila spolupráci se Sony Ericssonem týkající se navigační aplikace Wisepilot. Jedná se o tzv. off-board navigaci, mapové podklady se stahují prostřednictvím mobilních datových přenosů dle aktuálních požadavků. Navigační aplikace se objeví ve všech nových mobilech Yari, Satio a Aino, bohužel však pouze jako 30 denní trial verze s možností následného dokoupení licence. Wisepilot obsahuje databázi rychlostních kamer, dopravní informace, aktuální předpověď počasí, propojení s Wikipedií a další funkce.

Wisepilot ale není novinkou, v současné době již funguje na platformách Android, Windows Mobile, Symbian i obyčejných mobilech s podporou Javy. Navigace nabízí i synchronizaci s účtem, kdy můžete prostřednictvím internetového prohlížeče částečně spravovat svou navigaci.

Klepněte pro větší obrázek
Navigace Wisepilot v telefonu Sony Ericsson Satio

Sony Ericsson se tímto krokem snaží dohonit Nokii, která řadou Navigator, založenou především na aplikaci Nokia Maps, slaví úspěchy. Navigace zkrátka zákazníky láká, nicméně ti nechtějí položku GPS v technické specifikaci, chtějí vidět rovnou po rozbalení, k čemu ona tři písmena prakticky poslouží. Nokia Maps navíc od poslední verze podporuje i pěší navigaci se zaměřením na turisty, což je bezesporu velká konkurenční výhoda. Boj o navigační pozice nebude mít zkrátka Sony Ericsson vůbec snadný.

Zdroj: GPS Business News

Diskuze (1) Další článek: Operátoři se shodli na etickém kodexu pro prodej po telefonu

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Sony Ericsson Satio, Telefon, Son, Švédská společnost, Eri


Určitě si přečtěte