Soutěž Aktivně: Tři nejzajímavější čtenářské tracklogy

V závěru loňského roku jste nám mohli zasílat tracklogy z vašich sportovních nebo turistických výprav. Vybrali jsme ty nejzajímavější. Výherci získávají knižní průvodce z řady National Geographic a ukázkové číslo časopisu Aktivně, pod jehož záštitou soutěž probíhala. Mimochodem: nyn je na stáncích nové číslo za sníženou cenu – pouhých 49 Kč!

Obrázky jsme získali tak, že jsme soubory GPX vygenerované navigacemi přetáhli do skvělého programu Google Earth. Pouze pan Zbyněk vygeneroval při svém puťáku natolik obří soubor, že jsme museli nasadit program TopoFusion (www.topofusion.com).

247 kilometrů na kole za jediný den

Sloup-Praděd-Sloup… Tenhle, možná trochu bláznivý, cyklovýlet jsme s kamarádem plánovali téměř celé prázdniny, ale neustále jsme nemohli najít vhodný termín, takže to padlo až na první týden školy (studujeme na vysoké), a to konkrétně čtvrtek 26. 9. 2008. Bohužel jsme lepší termín nenašli a „odměnou“ nám bylo to, že nám valnou část cesty propršelo a na vrcholu Pradědu zrovna nejtepleji taky nebylo, o viditelnosti ani nemluvě. Nicméně byl to skutečně nevšední zážitek a každopádně teď si můžeme říct: „Ano, dokázali jsme to!“ :)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Před samotným vrcholem Pradědu si můžete všimnout jedné nápadné „zajížďky“, která je způsobena naší malou mánií zvanou geocaching (určitě nemusím vysvětlovat), a potom ještě malé zastávky po cestě zpět v Karlové Studánce ze stejného důvodu. Výsledek tohoto jednodenního(!) výletu:

  • ujeto: 247 km
  • doba čisté jízdy: 11 hodin, 42 minut
  • průměrná rychlost: 21,28 km/h
  • dva šťastně zničení blázni
  • po dva dny jisté omezení v určitých fyzických úkonech :-)

PS: GPS jsme zapnuli až pár kilometrů od počátku cesty, takže proto máme ujeto víc, než přístroj zaznamenal.

Petr Hošek

Týdenní cyklistický puťák

Každoročně se naše parta spolupracovníků a jejich známých vydává na týdenní cyklovýlet po česko-slovenských územích, s případným zavítáním do příhraničních oblastí dle předem naplánovaného itineráře. Trasa je vedena po cyklostezkách.

V minulosti se občas stalo, že některý z účastníků dle aktuálních okolností navrhl alternativní trasu, o které se domníval, že bude atraktivnější (případně kratší), což se ovšem obvykle vymstilo a účastnici zažili krušné chvíle v podobě vláčení kol neprostupným terénem, brodění apod. Vzhledem k ne vždy přesnému značení a omylům při navigaci nebyla nouze ani o případná zabloudění a nechtěné prodloužení trasy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

GPS navigaci jsme měli možnost použít až při posledním ročníku konaném letos v létě, ze kterého pochází zaslaný záznam. Letošní ročník byl zaměřen na putování ze severozápadu zpět na Moravu, na Hanou. Vyjíždělo se tedy z Ústí nad Labem a projelo se postupně Českosaské Švýcarsko – Lužické hory – Jizerské hory – Krkonoše – Rychlebské hory – Jeseníky. Jednalo se bezesporu o historicky nejchladnější cyklovýlet.

Technické problémy nás již nerozhodí, a to ani ve chvíli, kdy za deště na lesní cestě kolega při záběru roztrhne řetěz.

Zbyněk Raušer, Olomouc

Výlet k „Sasíkům“

Posílám tracklog a fotografie z výletu do saského Švýcarska. Protože jsme z Ústí nad Labem a to naše české Švýcarsko už máme zchozené, vyráželi jsme letos často k sousedům, „Sasíkům“. Tento tracklog je zatím z posledního výletu do městečka Hohnstein. Na skále je zde nádherný hrad a vede odtud řada turistických cest. Jedna z nich směřuje k výletní restauraci Brand postavené na skále s nádhernou vyhlídkou do okolí. Směrem vlevo je vidět k nám, na kopec Růžový vrch, uprostřed se tyčí stolová hora Lilienstein a vpravo Bastei. Cest zpátky je několik, komu vadí rovina, dá se po červené a celý tento masív sleze dolů, aby ho pak nastoupal zase nahoru, viz profil.

Když se přidá dobré počasí, tak to nemá chybu.

S pozdravem Bořek Špička

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: T-Mobile Cestoval na zimu povyrostl

Témata článku: Rovina, Průměrná rychlost, National Geographic, Akt, Soutěž, Příhraniční oblast


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17