Soutěž Aktivně: Tři nejzajímavější čtenářské tracklogy

V závěru loňského roku jste nám mohli zasílat tracklogy z vašich sportovních nebo turistických výprav. Vybrali jsme ty nejzajímavější. Výherci získávají knižní průvodce z řady National Geographic a ukázkové číslo časopisu Aktivně, pod jehož záštitou soutěž probíhala. Mimochodem: nyn je na stáncích nové číslo za sníženou cenu – pouhých 49 Kč!

Obrázky jsme získali tak, že jsme soubory GPX vygenerované navigacemi přetáhli do skvělého programu Google Earth. Pouze pan Zbyněk vygeneroval při svém puťáku natolik obří soubor, že jsme museli nasadit program TopoFusion (www.topofusion.com).

247 kilometrů na kole za jediný den

Sloup-Praděd-Sloup… Tenhle, možná trochu bláznivý, cyklovýlet jsme s kamarádem plánovali téměř celé prázdniny, ale neustále jsme nemohli najít vhodný termín, takže to padlo až na první týden školy (studujeme na vysoké), a to konkrétně čtvrtek 26. 9. 2008. Bohužel jsme lepší termín nenašli a „odměnou“ nám bylo to, že nám valnou část cesty propršelo a na vrcholu Pradědu zrovna nejtepleji taky nebylo, o viditelnosti ani nemluvě. Nicméně byl to skutečně nevšední zážitek a každopádně teď si můžeme říct: „Ano, dokázali jsme to!“ :)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Před samotným vrcholem Pradědu si můžete všimnout jedné nápadné „zajížďky“, která je způsobena naší malou mánií zvanou geocaching (určitě nemusím vysvětlovat), a potom ještě malé zastávky po cestě zpět v Karlové Studánce ze stejného důvodu. Výsledek tohoto jednodenního(!) výletu:

  • ujeto: 247 km
  • doba čisté jízdy: 11 hodin, 42 minut
  • průměrná rychlost: 21,28 km/h
  • dva šťastně zničení blázni
  • po dva dny jisté omezení v určitých fyzických úkonech :-)

PS: GPS jsme zapnuli až pár kilometrů od počátku cesty, takže proto máme ujeto víc, než přístroj zaznamenal.

Petr Hošek

Týdenní cyklistický puťák

Každoročně se naše parta spolupracovníků a jejich známých vydává na týdenní cyklovýlet po česko-slovenských územích, s případným zavítáním do příhraničních oblastí dle předem naplánovaného itineráře. Trasa je vedena po cyklostezkách.

V minulosti se občas stalo, že některý z účastníků dle aktuálních okolností navrhl alternativní trasu, o které se domníval, že bude atraktivnější (případně kratší), což se ovšem obvykle vymstilo a účastnici zažili krušné chvíle v podobě vláčení kol neprostupným terénem, brodění apod. Vzhledem k ne vždy přesnému značení a omylům při navigaci nebyla nouze ani o případná zabloudění a nechtěné prodloužení trasy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

GPS navigaci jsme měli možnost použít až při posledním ročníku konaném letos v létě, ze kterého pochází zaslaný záznam. Letošní ročník byl zaměřen na putování ze severozápadu zpět na Moravu, na Hanou. Vyjíždělo se tedy z Ústí nad Labem a projelo se postupně Českosaské Švýcarsko – Lužické hory – Jizerské hory – Krkonoše – Rychlebské hory – Jeseníky. Jednalo se bezesporu o historicky nejchladnější cyklovýlet.

Technické problémy nás již nerozhodí, a to ani ve chvíli, kdy za deště na lesní cestě kolega při záběru roztrhne řetěz.

Zbyněk Raušer, Olomouc

Výlet k „Sasíkům“

Posílám tracklog a fotografie z výletu do saského Švýcarska. Protože jsme z Ústí nad Labem a to naše české Švýcarsko už máme zchozené, vyráželi jsme letos často k sousedům, „Sasíkům“. Tento tracklog je zatím z posledního výletu do městečka Hohnstein. Na skále je zde nádherný hrad a vede odtud řada turistických cest. Jedna z nich směřuje k výletní restauraci Brand postavené na skále s nádhernou vyhlídkou do okolí. Směrem vlevo je vidět k nám, na kopec Růžový vrch, uprostřed se tyčí stolová hora Lilienstein a vpravo Bastei. Cest zpátky je několik, komu vadí rovina, dá se po červené a celý tento masív sleze dolů, aby ho pak nastoupal zase nahoru, viz profil.

Když se přidá dobré počasí, tak to nemá chybu.

S pozdravem Bořek Špička

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: T-Mobile Cestoval na zimu povyrostl

Témata článku: Příhraniční oblast, Průměrná rychlost, Akt, Rovina, Soutěž, National Geographic


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 55