Stáhněte si Google Earth: nová verze, nové funkce

Google vydal další betaverzi svého mapového programu Google Earth. I když v číslování verzí přibylo jen pár číslic za desetinnou tečkou, nyní jsme na 4.0.2416, výsledkem je několik nových funkcí. Google své programy rád nechává dlouho v betaverzích, Google Earth 4 by se ale už pomalu mohl blížit k finálnímu stavu.

Novou verzi si mohou uživatelé počítačů PC a Mac zdarma stáhnout z této stránky.

Co je nového

Google do volně šiřitelné verze přidal možnost kreslit čáry a plochy. Tato funkce byla dřív k dispozici pouze majitelům verze Pro, která stojí dvacet dolarů. Do ní na oplátku přiřadil některé možnosti z ještě vyšší verze Pro Premium.


Nový Google Earth umí nakreslit čáru

Nejzajímavější inovací je možnost přiřadit vrstvám nadmořskou výšku. Stáhněte si například soubor s aktuálním stavem oblačnosti nad Zemí (více zde) a vrstvě nastavíte požadovanou nadmořskou výšku (Altitude v Properties). Jakmile kamerou sjedete pod tuto výšku, vrstva zmizí a zobrazí se informace, které byly pod ní.

 
Nastavení nadmořské výšky u vrstvy • po sklopení zobrazení je vidět,
jak se čára vznáší ve vzduchu • a také nakreslená plocha


Po zajetí kamery pod vrstvu s mraky se ukáže skutečná obloha

Snadněji než dřív se vybírají objekty, které jsou umístěny na stejné nebo podobné pozici. Po kliknutí se všechny výskyty rozmístí od sebe a dají se lehce označit. V Google Earth jsou také nové ikonky pro uživatelské označování míst.

 
Nové ikonky • po klepnutí na společný bod se všechny položky rozmístí od sebe, aby se daly snadno vybrat

A další inovace: vylepšený tisk itineráře, lepší práce s texturami, rychlejší a přesnější zobrazování 3D modelů, vylepšená práce s časovou osou (více zde) a jiné drobnosti.

Doporučení: stažení nové verze Google Earth má smysl.

Diskuze (8) Další článek: TomTom a RDS-TMC: za jedna i za pět (test)

Témata článku: Google, Google Earth, Google +, Verze, Nová verze, Funkce, Nov, Vylepšená práce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235