Street View: geniální novinka v Google Maps

Google mě včera potěšil a zároveň mi z nabitého večera ubral hodně času. Místo naplánovaných věcí, které jsem potřeboval udělat, jsem se totiž procházel po New Yorku, San Francisku, Las Vegas, Denveru a Miami. To vše díky nové službě Street View, která je součástí internetových map Google Maps.

Protože Google zavádí novou službu postupně a v době přípravy tohoto článku nebyla k dispozici na všech serverech s mapami, začněte raději na adrese maps.google.com/?&gl=us. V pravé horní části obrazovky najděte a stiskněte červeně vyznačené tlačítko Street View. V pěti městech, o kterých jsem psal, se objeví ikonky fotoaparátu, na některou z nich klepněte a zvolte odkaz Zoom In. Mapa se přepne do uličního detailu a uprostřed se ukáže žlutá figurka. (Abyste měli víc místa, schovejte levý sloupec klepnutím na šipku.)


Ikony s fotoaparáty ve vybraných městech • figurka na podivně vybarvené mapě

A teď vyzkoušejte, co se stane, když na figurku klepnete, nebo ji uchopíte a upustíte na některou z modře olemovaných ulic.

Vzpomínky

Google Maps po provedení popsaných operací otevře malé okno s pohledem na vybranou ulici. Myší se v něm můžete pohybovat kolem dokola, poklepáním se přiblížíte blíž – až na úrovně, kdy lze číst text z registračních značek okolních automobilů nebo z různých cedulí. Vyzkoušejte ještě klepnout na bílé šipky. Hle, můžete se procházet ulicí, jako byste na ní sami byli. Ještě lepší pocit navodí zvětšení okna (odkaz Full-screen) a možnost pohybovat se v ulicích kurzorovými klávesami, bez myši. Všimněte si, že na mapě u figurky je vidět šipka, aby bylo zřejmé, kterým směrem se díváte a jdete.

  
Procházím San Franciskem • na křižovatce si mohu vybrat, kam jít • zobrazení přes celou šířku obrazovky

Velmi jsem si to užíval. Procházel jsem městy, kde jsem před lety byl, připomínal si známá místa. Tady jsem parkoval, tady bydlel, sem jsem se dostal takřka omylem a hodně se mi tam líbilo, tady byla ta skvělá prodejna s fotoaparáty... Znovu jsem si prošel nejklikatější ulici na světě, virtuálně navštívil herny v Las Vegas, projel po mostě Golden Gate.

Zatím jsou sice zpracována jen centra pěti velkých amerických měst, většinou ale do poslední uličky. Líbí se mi, že se Google neomezil jen na turisticky nejatraktivnější lokality, ale zajel se svým snímacím vozem i tam, kudy chodí jen místní. Snad budou následovat i další města a nejen v Americe.

Když už budete na Google Maps, vyzkoušejte také nové tlačítko Traffic. V amerických městech zobrazí přímo na mapě hustotu silničního provozu.


Dopravní situace na Google Maps

Diskuze (25) Další článek: S Vodafonem můžete volat na pevné linky, jak dlouho chcete

Témata článku: Google, Google Maps, Street, Novinka, Malé okno, View, Street View, Google +, Levý sloupec


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13