Street View: geniální novinka v Google Maps

Google mě včera potěšil a zároveň mi z nabitého večera ubral hodně času. Místo naplánovaných věcí, které jsem potřeboval udělat, jsem se totiž procházel po New Yorku, San Francisku, Las Vegas, Denveru a Miami. To vše díky nové službě Street View, která je součástí internetových map Google Maps.

Protože Google zavádí novou službu postupně a v době přípravy tohoto článku nebyla k dispozici na všech serverech s mapami, začněte raději na adrese maps.google.com/?&gl=us. V pravé horní části obrazovky najděte a stiskněte červeně vyznačené tlačítko Street View. V pěti městech, o kterých jsem psal, se objeví ikonky fotoaparátu, na některou z nich klepněte a zvolte odkaz Zoom In. Mapa se přepne do uličního detailu a uprostřed se ukáže žlutá figurka. (Abyste měli víc místa, schovejte levý sloupec klepnutím na šipku.)


Ikony s fotoaparáty ve vybraných městech • figurka na podivně vybarvené mapě

A teď vyzkoušejte, co se stane, když na figurku klepnete, nebo ji uchopíte a upustíte na některou z modře olemovaných ulic.

Vzpomínky

Google Maps po provedení popsaných operací otevře malé okno s pohledem na vybranou ulici. Myší se v něm můžete pohybovat kolem dokola, poklepáním se přiblížíte blíž – až na úrovně, kdy lze číst text z registračních značek okolních automobilů nebo z různých cedulí. Vyzkoušejte ještě klepnout na bílé šipky. Hle, můžete se procházet ulicí, jako byste na ní sami byli. Ještě lepší pocit navodí zvětšení okna (odkaz Full-screen) a možnost pohybovat se v ulicích kurzorovými klávesami, bez myši. Všimněte si, že na mapě u figurky je vidět šipka, aby bylo zřejmé, kterým směrem se díváte a jdete.

  
Procházím San Franciskem • na křižovatce si mohu vybrat, kam jít • zobrazení přes celou šířku obrazovky

Velmi jsem si to užíval. Procházel jsem městy, kde jsem před lety byl, připomínal si známá místa. Tady jsem parkoval, tady bydlel, sem jsem se dostal takřka omylem a hodně se mi tam líbilo, tady byla ta skvělá prodejna s fotoaparáty... Znovu jsem si prošel nejklikatější ulici na světě, virtuálně navštívil herny v Las Vegas, projel po mostě Golden Gate.

Zatím jsou sice zpracována jen centra pěti velkých amerických měst, většinou ale do poslední uličky. Líbí se mi, že se Google neomezil jen na turisticky nejatraktivnější lokality, ale zajel se svým snímacím vozem i tam, kudy chodí jen místní. Snad budou následovat i další města a nejen v Americe.

Když už budete na Google Maps, vyzkoušejte také nové tlačítko Traffic. V amerických městech zobrazí přímo na mapě hustotu silničního provozu.


Dopravní situace na Google Maps

Diskuze (25) Další článek: S Vodafonem můžete volat na pevné linky, jak dlouho chcete

Témata článku: Google, Street View, Google +, Street, Google Maps, Levý sloupec, Novinka, Malé okno, Gen, View, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 19