Street View: geniální novinka v Google Maps

Google mě včera potěšil a zároveň mi z nabitého večera ubral hodně času. Místo naplánovaných věcí, které jsem potřeboval udělat, jsem se totiž procházel po New Yorku, San Francisku, Las Vegas, Denveru a Miami. To vše díky nové službě Street View, která je součástí internetových map Google Maps.

Protože Google zavádí novou službu postupně a v době přípravy tohoto článku nebyla k dispozici na všech serverech s mapami, začněte raději na adrese maps.google.com/?&gl=us. V pravé horní části obrazovky najděte a stiskněte červeně vyznačené tlačítko Street View. V pěti městech, o kterých jsem psal, se objeví ikonky fotoaparátu, na některou z nich klepněte a zvolte odkaz Zoom In. Mapa se přepne do uličního detailu a uprostřed se ukáže žlutá figurka. (Abyste měli víc místa, schovejte levý sloupec klepnutím na šipku.)


Ikony s fotoaparáty ve vybraných městech • figurka na podivně vybarvené mapě

A teď vyzkoušejte, co se stane, když na figurku klepnete, nebo ji uchopíte a upustíte na některou z modře olemovaných ulic.

Vzpomínky

Google Maps po provedení popsaných operací otevře malé okno s pohledem na vybranou ulici. Myší se v něm můžete pohybovat kolem dokola, poklepáním se přiblížíte blíž – až na úrovně, kdy lze číst text z registračních značek okolních automobilů nebo z různých cedulí. Vyzkoušejte ještě klepnout na bílé šipky. Hle, můžete se procházet ulicí, jako byste na ní sami byli. Ještě lepší pocit navodí zvětšení okna (odkaz Full-screen) a možnost pohybovat se v ulicích kurzorovými klávesami, bez myši. Všimněte si, že na mapě u figurky je vidět šipka, aby bylo zřejmé, kterým směrem se díváte a jdete.

  
Procházím San Franciskem • na křižovatce si mohu vybrat, kam jít • zobrazení přes celou šířku obrazovky

Velmi jsem si to užíval. Procházel jsem městy, kde jsem před lety byl, připomínal si známá místa. Tady jsem parkoval, tady bydlel, sem jsem se dostal takřka omylem a hodně se mi tam líbilo, tady byla ta skvělá prodejna s fotoaparáty... Znovu jsem si prošel nejklikatější ulici na světě, virtuálně navštívil herny v Las Vegas, projel po mostě Golden Gate.

Zatím jsou sice zpracována jen centra pěti velkých amerických měst, většinou ale do poslední uličky. Líbí se mi, že se Google neomezil jen na turisticky nejatraktivnější lokality, ale zajel se svým snímacím vozem i tam, kudy chodí jen místní. Snad budou následovat i další města a nejen v Americe.

Když už budete na Google Maps, vyzkoušejte také nové tlačítko Traffic. V amerických městech zobrazí přímo na mapě hustotu silničního provozu.


Dopravní situace na Google Maps

Diskuze (25) Další článek: S Vodafonem můžete volat na pevné linky, jak dlouho chcete

Témata článku: Google, Google, Street View, Google +, Str, Golden Gate, View, Gen, Nov, Levý sloupec, Malé okno, Novinka, Street, Google Maps


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21