Street View ve vysokém rozlišení

Street View ve vysokém rozlišení

Funkci Street View v mapách Google Maps a nově i v programu Google Earth už určitě znáte. Pokud ne, dokončete svoji aktuální práci, protože nějakou dobu zřejmě nebudete k ničemu použitelní.

Obrázky ve Street View jsou zajímavé, ale jejich kvalita není vysoká. Za povšimnutí proto stojí web MapJack, který nabízí stejnou funkci, ale v opravdu vysokém rozlišení. Zatím jsou podporována tři města: San Francisco a Sausalito v USA, Chiang Mai v Thajsku. Takže se projděte po mostu Golden Gate, po nejstrmější ulici v San Francisku, zavítejte na vrcholky Twin Peaks, v Thajsku prozkoumejte waty v historickém jádru Chiang Mai.

Snímky Thajska jsou mimochodem velmi čerstvé, z února 2008. V únoru jsem shodou okolností byl právě v Chiang Mai. Poznávám proto místa, kde jsem si dal oběd, kde jsem byl v samoobsluze Seven Eleven, kde jsem pět minut stál, než mi proud kolemjedoucích aut dovolil přejít silnici. Procházkou v Chiang Mai si můžete udělat velmi živou představu, jak vypadá exotické město na severu Thajska.

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • tom 6. 5. 2008 8:01:46
    Co se týče rozlišení, tak v Google maps je San Francisco v mnohem lepším...
  • BLooDiK 25. 4. 2008 12:18:53
    Jen pro zajimavost ... nahodou (hledal jsem Cable car) jsem nasel "fotku"...
  • Warhead 24. 4. 2008 12:59:23
    jsou pekne hi res ale casto dost nezvladnute panorama a useknute segmenty...