Tajný Garmin Colorado: nejspíš nová turistická řada (oživeno)

V diskuzním fóru webu GPS Information.net se objevila fotografie neznámého Garminu. Nese označení Colorado 300, a už na pohled je vidět, že jde o přístroj do ruky, pro turistiku a outdoorové použití. Garmin zatím oficiálně Colorado nepředstavil, zařízení na obrázku ale vypadá celkem reálně. Ovladač nahoře je zřejmě všesměrový, zaujalo mě také vroubkované kolečko kolem něj – bude se jím dát točit?

Klepněte pro větší obrázek

Oživeno: Na světě je nová fotka, dokonce z internetového obchodu, kde Garmin Colorado 400 (tedy jiný model než ten na předchozí fotografii) stojí 599 dolarů. Zatím ale není skladem.

Colorado nakonec asi bude mít něco společného s vodou, obsahuje totiž mapy pobřežních vod USA, k tomu mapy velkých jezer a vodstva Havaje a Aljašky. Je ale možné, že to je zrovna konkrétně příklad Colorada 400 a jiné modely budou spíš turistické.

Kolečko na horní straně je opravdu otočné, na novém obrázku je vidět zřetelněji. Displej má celkem vysoké rozlišení 240 × 400 bodů, zobrazí 65 tisíc barev a není dotykový. Paměť přístroje lze rozšířit paměťovými kartami SD. Uvnitř je elektromagnetický kompas, výškoměr, teplotní senzor, přístroj je odolný proti vodě. Dvě Colorada si mezi sebou dokážou bezdrátově vyměňovat data. Trochu se ale bojím, že Garmin použil technologii, která je veřejně dostupná jen v USA, že nepůjde třeba o Bluetooth. Obchod samostatně zmiňuje i funkci „paperless geocaching“, která zobrazuje podrobné informace o geokeších.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: T-Mobile spouští nový portál, růžový internet do kapsy

Témata článku: Teplotní senzor, Nov, Řada


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61