Tajný letecký simulátor v Google Earth

V nejnovější verzi programu Google Earth je ukrytý letecký simulátor. Nemám na mysli mód s letadélkem místo kurzoru, do něhož se dostanete stisknutím klávesové zkratky Ctrl + G (cesta zpět vede přes Ctrl + T). I když se i s tímto pohledem dá v Google Earth docela užít, tentokrát jde o něco jiného. Když v Google Earth stisknete klávesy Ctrl + Alt + A, objeví se úplně nový dialog s nabídkou dvou letounů a letiště pro start. Po výběru se okno programu roztáhne přes celou obrazovku, pokryjí ho zelené informační symboly, ocitnete se na ranveji.


Nový dialog pro výběr letounu a odletového letiště

Tip: Pokud se po stisknutí Ctrl + Alt + A nic nestane, zřejmě nemáte poslední verzi Google Earth. Zdarma si ji můžete stáhnout na této stránce.


Letadlo na ranveji

Na začátku raději zapomeňte na proudovou stíhačku a zvolte malé vrtulové letadélko. Nestačí totiž jen akcelerovat (stisknout Page Down) a pak se už kochat, ovládání je mírně složitější. Protože simulátor například při zatáčení nekoordinuje křidélka a směrovky, ladný let vyžaduje trochu praxe. Tlačítko R pro vyrovnání ztracené stability zde nefunguje tak jako na mapě. Na webu ale najdete přehled klávesových zkratek využitelných v simulátoru.


Přehled klávesových zkratek

Tip: Vyzkoušejte hned první nabízené letiště v nepálském Kathmandu a proleťte se Himalájemi.


Při letu nad Londýnem a New Yorkem

Simulátor nekonkuruje komerčním programům typu Microsoft Flight Simulator. Chybí mu například zvuk, simulace rádiové komunikace a navádění, veškeré další pokročilé funkce. Je to ale pěkná možnost, jak se na letecké snímky programu Google Earth podívat trochu jiným způsobem. Položku pro nové spuštění leteckého simulátoru najdete po prvním použití klávesové zkratky Ctrl + Alt + A už přímo v nabídce.

Klepněte pro větší obrázek
Letecký simulátor přímo v nabídce Google Earth

Zdroje: Free geography tools, Google Earth Blog

Diskuze (52) Další článek: Nové hudební Nokie útočí na Walkmany

Témata článku: Google, Google Earth, Google, SIM, Google +, Flight Simulator, Let, Himálaj, Simulátor, Simulator, Tajný


Určitě si přečtěte