Tajný letecký simulátor v Google Earth

V nejnovější verzi programu Google Earth je ukrytý letecký simulátor. Nemám na mysli mód s letadélkem místo kurzoru, do něhož se dostanete stisknutím klávesové zkratky Ctrl + G (cesta zpět vede přes Ctrl + T). I když se i s tímto pohledem dá v Google Earth docela užít, tentokrát jde o něco jiného. Když v Google Earth stisknete klávesy Ctrl + Alt + A, objeví se úplně nový dialog s nabídkou dvou letounů a letiště pro start. Po výběru se okno programu roztáhne přes celou obrazovku, pokryjí ho zelené informační symboly, ocitnete se na ranveji.


Nový dialog pro výběr letounu a odletového letiště

Tip: Pokud se po stisknutí Ctrl + Alt + A nic nestane, zřejmě nemáte poslední verzi Google Earth. Zdarma si ji můžete stáhnout na této stránce.


Letadlo na ranveji

Na začátku raději zapomeňte na proudovou stíhačku a zvolte malé vrtulové letadélko. Nestačí totiž jen akcelerovat (stisknout Page Down) a pak se už kochat, ovládání je mírně složitější. Protože simulátor například při zatáčení nekoordinuje křidélka a směrovky, ladný let vyžaduje trochu praxe. Tlačítko R pro vyrovnání ztracené stability zde nefunguje tak jako na mapě. Na webu ale najdete přehled klávesových zkratek využitelných v simulátoru.


Přehled klávesových zkratek

Tip: Vyzkoušejte hned první nabízené letiště v nepálském Kathmandu a proleťte se Himalájemi.


Při letu nad Londýnem a New Yorkem

Simulátor nekonkuruje komerčním programům typu Microsoft Flight Simulator. Chybí mu například zvuk, simulace rádiové komunikace a navádění, veškeré další pokročilé funkce. Je to ale pěkná možnost, jak se na letecké snímky programu Google Earth podívat trochu jiným způsobem. Položku pro nové spuštění leteckého simulátoru najdete po prvním použití klávesové zkratky Ctrl + Alt + A už přímo v nabídce.

Klepněte pro větší obrázek
Letecký simulátor přímo v nabídce Google Earth

Zdroje: Free geography tools, Google Earth Blog

Diskuze (52) Další článek: Nové hudební Nokie útočí na Walkmany

Témata článku: Google, Google, Google Earth, SIM, Let, Google +, Simulátor


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 21

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23