Také Garmin má tři novinky: Nüvi řady 7xx

Garmin včera na berlínském veletrhu IFA představil tři nové modely přenosných navigačních přístrojů Nüvi: 750, 760 a 770. Můžeme o nich psát najednou, protože rozdíly nejsou příliš velké. Garmin pokračuje ve svém trendu mnoha přístrojů, které se liší jen drobnostmi. Nüvi 760 má ve srovnání s Nüvi 750 navíc Bluetooth a funguje jako handsfree. Nejvyšší Nüvi 770 k tomu obsahuje mapy Evropy i Ameriky najednou. To jsou rozdíly, které jsem vyčetl z dostupných specifikací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin Nüvi 750

S výjimkou podpory informačního kanálu MSN Direct se zdá, že ostatní inovace by Garmin mohl podat formou nového firmwaru pro starší navigační systémy Nüvi. Jsou to sice velmi užitečné úpravy, ale řekl bych, že nevyžadují hardwarové změny, jde pouze o softwarové inovace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin Nüvi 760

Co je nového? Přístroj dovoluje ukládat připravené trasy, do paměti se jich vejde až deset – to jinak není zrovna mnoho k očekávané gigabajtové kapacitě vnitřní paměti a podpoře paměťové karty. Užitečná je také možnost pracovat s více průjezdními body. Jakoby se Garmin inspiroval u motorkářské navigace Zümo, která tyto funkce nabízí. K dispozici bude také optimalizace pořadí průjezdních bodů, aby výsledkem byla optimální trasa. Projetou trasu také dokáže zaznamenávat a ukládat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin Nüvi 770

Z TomTomu si nová Nüvi berou (nejsem na ně příliš zlý?) funkci Kde jsem. Po klepnutí zobrazí nejbližší nemocnice, policejní stanice a podobná „nouzová“ místa. Přístroj také prozradí, kde se člověk zrovna nachází. Zapamatuje si místo posledního dokování a potom najde, kde jste zaparkovali auto.

Nové přístroje vycházejí z designu, který jsme zatím u Garminu viděli v základní řadě Nüvi 2xx. Jsou tenčí než předchozí Nüvi... a zkrátka vypadají trošku jinak. Kromě novinek, o kterých jsem psal, nabídnou všechny pokročilé navigační funkce, které z výrobků Garminu známe. Budou to určitě dobré navigace; i když TomTom v poslední řadě inovuje víc.

Ceny budou vyšší než u konkurence. Nüvi 750 má stát 600 dolarů (12 200 Kč), Nüvi 760 přibližně 800 dolarů (16 200 Kč) a Nüvi 770 plných 1 000 dolarů (20 300 Kč).

Diskuze (23) Další článek: Arkádové javahry do 30 Kč

Témata článku: Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

** Displej s minimálními rámečky se zdá menší, než skutečně je ** S NFC boduje proti řadě konkurentů ** Fotoaparát zaostává za očekáváním

Martin Herodek | 3