Tchibo bude vedle kávy prodávat i navigace

Firmu Tchibo v Česku známe hlavně kvůli prodeji kávy, v posledních letech ale čím dál víc vídáme její stánky a obchůdky s nejrůznějším zbožím například v hypermarketech. To je také už více než padesát let hlavní byznys této britské firmy. Odlišuje se velmi častou změnou sortimentu – když se zákazník v obchodě staví po týdnu, najde v něm nové zboží.

Příští měsíc by se podle webu TechDigest měla mezi oblečením, elektronikou a kávou měla objevit navigace. Bude to přenosný přístroj s malým dotykovým displejem o úhlopříčce 2,8 palců a bez jakékoli značky. Zkrátka low-end od vršku až po spodní část plastové krabičky. Odpovídá tomu i předpokládaná cena 179 liber, tj. zhruba 7 500 Kč.

O použitém navigačním softwaru toho moc nevím. Nabídne jen půdorysný pohled na mapu, umí samozřejmě najít optimální trasu – nejrychlejší, nebo nejkratší. Pracovat lze i s body zájmu. To jsou ale funkce, které umí každá navigace.

Klepněte pro větší obrázek

Na webu Tchibo jsem o tomto přístroji zatím nenašel žádné informace. Netroufnu si proto předpovědět, jestli bude v prodeji i v České republice. Udávaná cena je slušná, ale v kategorii do deseti tisíc korun lze u nás sehnat důvěryhodnější navigace.

Diskuze (1) Další článek: Motorola prodává svoje mobily v automatech

Témata článku: Hlavní byznys


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113