Tchibo bude vedle kávy prodávat i navigace

Firmu Tchibo v Česku známe hlavně kvůli prodeji kávy, v posledních letech ale čím dál víc vídáme její stánky a obchůdky s nejrůznějším zbožím například v hypermarketech. To je také už více než padesát let hlavní byznys této britské firmy. Odlišuje se velmi častou změnou sortimentu – když se zákazník v obchodě staví po týdnu, najde v něm nové zboží.

Příští měsíc by se podle webu TechDigest měla mezi oblečením, elektronikou a kávou měla objevit navigace. Bude to přenosný přístroj s malým dotykovým displejem o úhlopříčce 2,8 palců a bez jakékoli značky. Zkrátka low-end od vršku až po spodní část plastové krabičky. Odpovídá tomu i předpokládaná cena 179 liber, tj. zhruba 7 500 Kč.

O použitém navigačním softwaru toho moc nevím. Nabídne jen půdorysný pohled na mapu, umí samozřejmě najít optimální trasu – nejrychlejší, nebo nejkratší. Pracovat lze i s body zájmu. To jsou ale funkce, které umí každá navigace.

Klepněte pro větší obrázek

Na webu Tchibo jsem o tomto přístroji zatím nenašel žádné informace. Netroufnu si proto předpovědět, jestli bude v prodeji i v České republice. Udávaná cena je slušná, ale v kategorii do deseti tisíc korun lze u nás sehnat důvěryhodnější navigace.

Diskuze (1) Další článek: Motorola prodává svoje mobily v automatech

Témata článku: Hlavní byznys


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 19