Tele Atlas přidává pokrytí ve východní Evropě

Tele Atlas se pochlubil svým pokrytím Evropy. V úterý vydal tiskovou zprávu, kde shrnuje svoji současnou nabídku mapových podkladů, které si mohou výrobci navigačních systému koupit a používat ve svých zařízeních.

Právě nyní byl překročen důležitý milník: byla kompletně pokrytá celá západní Evropa. Došlo k tomu zařazením detailních map Irska a Severního Irska. Evropské mapy nyní zahrnují 7,8 milionu kilometrů silnic – to odpovídá deseti cestám k Měsíci a zpět nebo 195 obkroužení rovníku. Databáze pokrývá 386 milionů obyvatel, 1,7 milionu zájmových bodů a téměř devadesát procent čísel domů.

Tele Atlas pokročil také v pokrývání zemí východní Evropy. Kromě České republiky, Maďarska, Polska a Ruska přibyly také baltské státy (Estonsko, Litva, Lotyšsko). Ve východní Evropě jde dohromady o 536 tisíc kilometrů silnic.

Ve výčtu východoevropských zemí ale na oficiální stránce chybí Slovensko. Můžeme to brát jako přehlédnutí autora tiskové zprávy. Anebo Tele Atlas naznačuje, že mapy Slovenska ještě nejsou tak dobré, aby se jimi chlubil? To by znamenalo, že těmi ostatními se už chlubit může a že tedy byly podstatně vylepšeny. Spíš bych ale sázel na chybu, protože text jinak upozorňuje, že mapy spočívají hlavně v propojovací silniční síti a podrobně jsou pokrytá jen větší města.

Trochu mě překvapil názor v článku webu YourNav.com, kde editoři Tele Atlas chválí, že ve východní Evropě konečně dohnal Navteq. Zkušenosti s jízdou s navigacemi, které jsou vybaveny mapami Navtequ, ale jasně říkají, že od Prahy na východ jsou u nás prakticky nepoužitelné.

Navteq sice v květnu oznámil, že pokrývá 600 tisíc kilometrů silnic východní Evropy a Tele Atlas má teprve dnes 536 tisíc, dokud ale pokrytí zemí nedosáhne určité hranice, je použitelnost map velmi sporná. A této hranice v České republice dosáhl Navteq zatím pouze v západní části, na rozdíl od poměrně slušného pokrytí Tele Atlasu. V dalších východních zemích na tuto hranici zatím nedosahuje žádný z dodavatelů, takže je trochu předčasné mluvit o nějakých prvenstvích.

Diskuze (3) Další článek: Nové Mio H610: navigace spíše pro ženy

Témata článku: Pokrytí, Milión kilometrů, Důležitý milník, Východ, Tele Atlas


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

** Huawei P Smart (2019) nabízí 6,21palcový FullHD+ IPS displej ** Baterie s kapacitou 3 400 mAh by měla zaručit dobrou výdrž ** Duální fotoaparát disponuje 13Mpx a 2Mpx (hloubkovým) snímači

Milan Měchura | 9

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 50