TG Favicon: stylová navigace se sedmipalcovým displejem

TG Favicon: stylová navigace se sedmipalcovým displejem

Korejská společnost TG se vedle produkce počítačů pustila do nového odvětví. Představila produkt, který má být přenosným multimediálním centrem a také vyspělou autonavigací. Nabízí elegantní design podle posledních trendů (placatý a lesklý) a především neobvyklou výbavu.

Obří sedmipalcový (17,8 cm!) displej je samozřejmě dotykový a nabízí rozlišení 800 × 480 bodů. Uvnitř je schovaný 533MHz procesor a 4GB paměť. GPS doplňuje TPEG (online informace o dopravě) a kdybyste se v dopravní zácpě nudili, můžete si naladit digitální televizi nebo rádio díky vestavenému tuneru (DMB). Samozřejmostí je přehrávání hudby a videa. Kdyby vám 4GB byly málo, je k dispozici slot pro paměťové karty SD.


Tak trochu větší navigace...

Kdyby se přístroj prodával u nás, mohl by se prodávat za zajímavou cenu kolem devíti tisíc. Ale neočekává se, že by se TG do masového exportu pouštělo a Favicon pravděpodobně zůstane pouze v korejských obchodech. Nicméně si troufám odhadnout, že s podobným placatým designem se brzy dočkáme i u zavedených výrobců. Jak lze totiž odpozorovat z jiných odvětví spotřební elektroniky, kde už nelze vymyslet žádné nové převratné funkce, tam se začne ztenčovat (zářným příkladem jsou mobily a televize).

Témata článku: Displeje

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Komenda ZD. 4. 2. 2009 9:09:34
    Naigace vypadá dobře.Je možné ji u nás koupit? Jaké jsou v ní mapy? Vícce...
  • rs 25. 2. 2008 15:15:57
    nevite, jestli to nahodou nekdo bedovazi do cr a jestli by se tady dala...
  • MLASKAC 21. 2. 2008 18:57:54
    N0 nevim. Ted prave koukam do 7 palcu a uz mi to na dodatecou montaz...
Určitě si přečtěte