TomTom dnes vydal nové mapy Evropy

TomTom dnes začal prodávat novou verzi map Evropy pro své navigační systémy. Je určena přenosným navigací Go, One a Rider i softwarovým navigačním aplikacím pro kapesní počítače a mobilní telefony. Oficiální informace najdete v tiskové zprávě. Nové mapy jsou podle TomTomu určeny uživatelům, kteří si navigaci pořídili před dubnem 2006, tedy hlavně pro starší řadu Go a One, pro aplikace Navigator 5, Mobile 5 a další.

Na této stránce na webu TomTomu si můžete ověřit, jestli je aktualizace vhodná pro vaši navigaci. Klepněte na tlačítko Buy, ale žádný strach, nic s tím ještě nekoupíte. Na stejné stránce můžete do políčka zadat verzi mapy, kterou používáte, a web prozradí, jestli je aktuální.

U TomTomu právě zjišťuji, jestli se update nějak týká mapy České republiky a Slovenska, bleskovku později doplním. Zatím se ale zdá, že novinky jsou jen u zemí západní Evropy. V mapách podle výrobce za posledních šest měsíců přibylo čtyřicet tisíc kilometrů nových silnic, osmnáct tisíc nových bodů zájmu a sedm tisíc kruhových objezdů.

Oživeno: U nové mapy východoevropských zemí TomTom udává pokrytí PL 34%, CZ 99 %, SK 16 %, HU 40 %. To jsou úplně stejné hodnoty jako dřív.

Nové mapy je možné stáhnout nebo získat na DVD či paměťové kartě. Zákazníkům, kteří si je koupí do konce roku, nabízí TomTom dvacetiprocentní slevu. A ceny?

  • mapy regionů (download z webu): 39,95–59,95 eur
  • mapa západní Evropy (download z webu): 99,95 eur
  • mapa ČR, Polska, Maďarska a Slovenska (download z webu): 59,95 eur
  • mapa západní Evropy na DVD: 119,95 eur
  • mapa západní Evropy na SD kartě: 149,95 eur


Tip: Stáhněte si zdarma Elišku, nový ženský hlas pro navigace TomTom
Diskuze (21) Další článek: Pro fajnšmekry: Nokia 8800 Sirocco Lamborghini limited edition

Témata článku: Tom, Nov


Určitě si přečtěte