TomTom nabízí aktualizace map formou předplatného (oživeno)

Nevěřil jsem, dokud mě jeden ze čtenářů nepřesvědčil obrázkem. TomTom mu v nové verzi programu Home (více ve fóru) nabídnul doposud neviděnou službu.

V rámci TomTom Map Update Service je možné ve čtvrtletních intervalech aktualizovat mapy, přičemž jedna aktualizace vyjde jen na 16,95 eur – 410 Kč. Trochu mi nesedí celková roční cena 84,85 eur (2 050 Kč), prostým násobením se k ní nemohu dostat, nic to ale nemění na tom, že to je zajímavá nabídka.

Klepněte pro větší obrázek
Každého čtvrt roku aktualizované mapy, to se hodí

Bohužel nemám k dispozici žádný přístroj TomTom a nemohu tuto nabídku blíže prozkoumat. Zkusím ale zjistit podrobnosti. Pokud máte s TomTom Map Update Service nějaké zkušenosti, budu rád, když se o ně podělíte v diskuzi pod článkem.

Oživeno v úterý 21.30: Podle diskuze na fóru Pocket GPS World se celková cena roční aktualizace počítá podle toho, jak staré mapy používáte. Pokud jste třeba aktualizovali před čtvrt rokem, získáte slevu 85 % – když jsou mapy dva roky staré, na slevu je potřeba zapomenout.

Oživeno ve středu 10.30: Získal jsem další podrobnosti týkající se nové akce TomTomu:

  • Ceny za čtvrtletní aktualizaci začínají na 9,95 eura, konkrétně záleží na zvoleném regionu a předchozí verzi mapy.
  • Služba je dostupná jen prostřednictvím TomTom Home, uživatelé o ní budou informování e-mailem.
  • Stále zůstává dostupná garance poslední verze map po zakoupení přístroje, stejně tak i aktualizace prostřednictvím služby MapShare.
  • Předplatné aktualizací lze využít se všemi hardwarovými produkty TomTomu, netýká se však softwarové aplikace TomTom Navigator.

Oživeno ve středu 13.00: Dostal jsem se ještě k dalším zajímavým informacím. Podle průzkumů je 65–75 % uživatelů po pořízení navigace přesvědčeno, že ve svém přístroji budou aktualizovat mapy. Ve skutečnosti jich ale k aktualizacím potom sáhne jen 5 %. Cílem nové aktivity TomTomu je tento stav změnit.

Když sečteme všechny akce, které TomTom kolem map nabízí, řekl bych, že mezi ostatními výrobci docela vyčnívá:

  • garance nejnovější mapy do 30 dnů po pořízení přístroje
  • nyní nové čtvrtletní aktualizace za rozumnou cenu
  • MapShare pro uživatelské opravy map
  • IQ Routes pro plánování trasy podle skutečných rychlostí


Oživeno 30. září: TomTom právě vydal tiskovou zprávu ke službě Map Update Service:

TomTom, přední světový poskytovatel navigačních řešení, představil novou službu Map Update Service™. Prostřednictvím této služby mohou uživatelé za použití bezplatného softwaru TomTom HOME jednoduše stahovat nové verze svých map, a to ihned, jakmile jsou k dispozici.

Služba Map Update Service je dostupná všem zákazníkům TomTom za čtvrtletní poplatek ve výši 9,95 Euro*. Nové mapy jsou k dispozici každé čtvrtletí po celou dobu trvání uživatelského předplatného a zahrnují veškeré změny v dopravní síti, které byly ověřeny společností Tele Atlas.

„Uvedení služby Map Update Service doplňuje naši rozsáhlou mapovou nabídku,“ říká Corinne Vigreux, Managing Director, TomTom. „Globální silniční infrastruktura se každoročně změní o 15 % a se službami TomTom Map Update Service, TomTom Map Share™ a zárukou nejnovější mapy mohou naši uživatelé se všemi těmito změnami držet krok, což jim přináší ještě přesnější a aktuálnější navigaci.“

Kompletní mapová nabídka TomTom

Všechny navigační přístroje TomTom se dodávají se zárukou nejnovější mapy. Pokud je během 30 dnů od prvního použití navigace k dispozici nová mapa, uživatelé jsou oprávněni k jednomu bezplatného stažení této mapy prostřednictvím TomTom HOME. Takto mají uživatelé přístup k nejnovější mapě ihned po zakoupení navigace.

Nové vozovky se stavějí nepřetržitě a také dopravní situace se stále mění. Vydání nové mapy zahrnuje v průměru tisíce kilometrů nových silnic, bodů zájmu (Points of Interest), stejně jako unikátních oprav Map Share, které byly nahlášeny našimi zákazníky. Každé čtvrtletí jsou k dispozici nové mapy obsahující veškeré tyto změny. S novou službou Map Update Service si zákazníci mohou být jisti, že nejnovější verzi mapy obdrží automaticky, jakmile je dostupná.

S unikátní technologií Map Share™ mohou řidiči na svém zařízení okamžitě vytvářet opravy v období mezi jednotlivými aktualizacemi map. Uživatelé mohou jednoduše měnit názvy ulic či rychlostní limity, otáčet směry jízdy, zadávat omezení průjezdu nebo upravovat informace o místech zájmu (POI). Prostřednictvím TomTom HOME mohou uživatelé navíc využívat oprav provedených komunitou Map Share.

Kombinace služby Map Update Service, záruky nejnovější mapy a technologie Map Share zajišťuje, že řidiči mají vždy nejnovější a nejkompletnější mapu a mohou cestovat bezpečně a bez zbytečného stresu.

* V závislosti na verzi mapy a typu zařízení, které uživatel vlastní

Diskuze (31) Další článek: Crashtest pokračuje: mezihra (video)

Témata článku: Aktualizace, Aktualizace softwaru, předplatné, Form, Pře, Akt, Čtvrtletní aktualizace, Jednotlivý akt, Tom


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6