TomTom nabízí aktualizace map formou předplatného (oživeno)

Nevěřil jsem, dokud mě jeden ze čtenářů nepřesvědčil obrázkem. TomTom mu v nové verzi programu Home (více ve fóru) nabídnul doposud neviděnou službu.

V rámci TomTom Map Update Service je možné ve čtvrtletních intervalech aktualizovat mapy, přičemž jedna aktualizace vyjde jen na 16,95 eur – 410 Kč. Trochu mi nesedí celková roční cena 84,85 eur (2 050 Kč), prostým násobením se k ní nemohu dostat, nic to ale nemění na tom, že to je zajímavá nabídka.

Klepněte pro větší obrázek
Každého čtvrt roku aktualizované mapy, to se hodí

Bohužel nemám k dispozici žádný přístroj TomTom a nemohu tuto nabídku blíže prozkoumat. Zkusím ale zjistit podrobnosti. Pokud máte s TomTom Map Update Service nějaké zkušenosti, budu rád, když se o ně podělíte v diskuzi pod článkem.

Oživeno v úterý 21.30: Podle diskuze na fóru Pocket GPS World se celková cena roční aktualizace počítá podle toho, jak staré mapy používáte. Pokud jste třeba aktualizovali před čtvrt rokem, získáte slevu 85 % – když jsou mapy dva roky staré, na slevu je potřeba zapomenout.

Oživeno ve středu 10.30: Získal jsem další podrobnosti týkající se nové akce TomTomu:

  • Ceny za čtvrtletní aktualizaci začínají na 9,95 eura, konkrétně záleží na zvoleném regionu a předchozí verzi mapy.
  • Služba je dostupná jen prostřednictvím TomTom Home, uživatelé o ní budou informování e-mailem.
  • Stále zůstává dostupná garance poslední verze map po zakoupení přístroje, stejně tak i aktualizace prostřednictvím služby MapShare.
  • Předplatné aktualizací lze využít se všemi hardwarovými produkty TomTomu, netýká se však softwarové aplikace TomTom Navigator.

Oživeno ve středu 13.00: Dostal jsem se ještě k dalším zajímavým informacím. Podle průzkumů je 65–75 % uživatelů po pořízení navigace přesvědčeno, že ve svém přístroji budou aktualizovat mapy. Ve skutečnosti jich ale k aktualizacím potom sáhne jen 5 %. Cílem nové aktivity TomTomu je tento stav změnit.

Když sečteme všechny akce, které TomTom kolem map nabízí, řekl bych, že mezi ostatními výrobci docela vyčnívá:

  • garance nejnovější mapy do 30 dnů po pořízení přístroje
  • nyní nové čtvrtletní aktualizace za rozumnou cenu
  • MapShare pro uživatelské opravy map
  • IQ Routes pro plánování trasy podle skutečných rychlostí


Oživeno 30. září: TomTom právě vydal tiskovou zprávu ke službě Map Update Service:

TomTom, přední světový poskytovatel navigačních řešení, představil novou službu Map Update Service™. Prostřednictvím této služby mohou uživatelé za použití bezplatného softwaru TomTom HOME jednoduše stahovat nové verze svých map, a to ihned, jakmile jsou k dispozici.

Služba Map Update Service je dostupná všem zákazníkům TomTom za čtvrtletní poplatek ve výši 9,95 Euro*. Nové mapy jsou k dispozici každé čtvrtletí po celou dobu trvání uživatelského předplatného a zahrnují veškeré změny v dopravní síti, které byly ověřeny společností Tele Atlas.

„Uvedení služby Map Update Service doplňuje naši rozsáhlou mapovou nabídku,“ říká Corinne Vigreux, Managing Director, TomTom. „Globální silniční infrastruktura se každoročně změní o 15 % a se službami TomTom Map Update Service, TomTom Map Share™ a zárukou nejnovější mapy mohou naši uživatelé se všemi těmito změnami držet krok, což jim přináší ještě přesnější a aktuálnější navigaci.“

Kompletní mapová nabídka TomTom

Všechny navigační přístroje TomTom se dodávají se zárukou nejnovější mapy. Pokud je během 30 dnů od prvního použití navigace k dispozici nová mapa, uživatelé jsou oprávněni k jednomu bezplatného stažení této mapy prostřednictvím TomTom HOME. Takto mají uživatelé přístup k nejnovější mapě ihned po zakoupení navigace.

Nové vozovky se stavějí nepřetržitě a také dopravní situace se stále mění. Vydání nové mapy zahrnuje v průměru tisíce kilometrů nových silnic, bodů zájmu (Points of Interest), stejně jako unikátních oprav Map Share, které byly nahlášeny našimi zákazníky. Každé čtvrtletí jsou k dispozici nové mapy obsahující veškeré tyto změny. S novou službou Map Update Service si zákazníci mohou být jisti, že nejnovější verzi mapy obdrží automaticky, jakmile je dostupná.

S unikátní technologií Map Share™ mohou řidiči na svém zařízení okamžitě vytvářet opravy v období mezi jednotlivými aktualizacemi map. Uživatelé mohou jednoduše měnit názvy ulic či rychlostní limity, otáčet směry jízdy, zadávat omezení průjezdu nebo upravovat informace o místech zájmu (POI). Prostřednictvím TomTom HOME mohou uživatelé navíc využívat oprav provedených komunitou Map Share.

Kombinace služby Map Update Service, záruky nejnovější mapy a technologie Map Share zajišťuje, že řidiči mají vždy nejnovější a nejkompletnější mapu a mohou cestovat bezpečně a bez zbytečného stresu.

* V závislosti na verzi mapy a typu zařízení, které uživatel vlastní

Diskuze (31) Další článek: Crashtest pokračuje: mezihra (video)

Témata článku: Aktualizace softwaru, Čtvrtletní aktualizace, Akt, Jednotlivý akt, Tom, Předplatné, Aktualizace


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9