TomTom představil One XL Eastern Europe

TomTom včera představil novou verzi širokoúhlého modelu One XL s označením Eastern Europe. Bude zajímavá hlavně pro uživatele v České republice, protože obsahuje právě mapy Česka, k tomu Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Slovenska, Slovinska a Chorvatska (zde velká města a přímořské regiony). Další evropská města jsou propojena hlavními tahy.

Hlavní novinkou ve srovnání s ostatními modely řady One je širokoúhlý displej s úhlopříčkou 4,3 palce. One XL navíc podporuje dopravní zprávy RDS-TMC, ostatní funkce ale už známe z jeho předchůdců. Přenosný navigační přístroj TomTom One XL Eastern Europe bude dostupný od června 2007 za doporučenou cenu 9 490 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TomTom One XL

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 29. května 2007 – TomTom, největší světový poskytovatel navigačních řešení, dnes představuje nový TomTom ONE XL Eastern Europe nabízející superkvalitní dotykovou obrazovku se skvělými rozměry (4,3-palce), nový úzký design a nejkompletnější mapy dostupné řidičům po celé západní Evropě. TomTom XL Eastern Europe poskytuje předinstalované mapy České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Slovenska, Slovinska a mapu Chorvatska obsahující velká města a přímořské regiony. Další důležitá evropská města jsou propojena hlavními tahy, což zajišťuje hladkou navigaci celou oblastí. TomTom ONE XL bude dostupný prostřednictvím sítě hlavních maloobchodů v celé západní Evropě od června 2007.

Obrazovka s úhlopříčkou 4,3 palce je výborně čitelná a zaručuje řidičům bezpečné cestování bez stresů. Díky zvětšené obrazovce mají řidiči lepší přehled o situaci před sebou a více zobrazených silnic a informací na displeji.

Nový TomTom ONE XL Eastern Europe nabízí zákazníkům skvělou a na používání jednoduchou navigaci díky svým vysoce kvalitním navigačním vlastnostem nabízeným ve všech přístrojích TomTom, jako je například software QuickGPSfix, rychlé vypočítávání tras a tak aktualizované mapy západní Evropy jako nikdy předtím.

“V tuto chvíli nabízíme skvělé řešení pro každého, kdo si chce užívat všech výhod světově nejprodávanějšího navigačního řešení TomTom ONE kombinovaného s jednoduchým používáním, extra velkou a lépe čitelnou dotykovou obrazovkou a možností přijímat informace o dopravní situaci. Veškeré tyto funkce TomTom ONE XL Eastern Europe poskytuje a tím pádem skvěle doplňuje naše portfolio produktů,” řekl Harold Goddijn, CEO společnosti TomTom.

TomTom představuje společně s TomTom ONE XL Eastern Europe nové doplňky, díky kterým je zajištěna nejlepší uživatelnost a mezi které patří například ochranné pouzdro, rozmanité připevňující příslušenství a vysoce kvalitní napájecí sada. 

Uživatelé produktu TomTom ONE XL Eastern Europe mají přístup k TomTom HOME. TomTom HOME je bezplatná softwarová aplikace společnosti TomTom zajišťující uživatelům možnost řídit, stahovat, ukládat a přenášet data ze svého počítače do přístroje TomTom. Díky TomTom HOME mohou uživatelé snáze plánovat trasy, stahovat hlasy, získávat informace o dopravní situaci a instalovat mapy, aby měli svůj TomTom stále aktualizovaný.

Doporučená maloobchodní cena produktu TomTom ONE XL pro západní Evropu je 9 490 Kč.

TomTom nabízí širokou škálu produktů vyhovujících všem požadavkům řidičů. Mezi ně spadá:

  • TomTom GO 910: předinstalované mapy západní a východní Evropy, USA a Kanady, technologie text-to-speech, hands free volání a 20 GB hard disk zajišťující uživatelům přehrávat muziku a prohlížet fotografie: 14 490 Kč
  • TomTom ONE XL Eastern Europe: předinstalované mapy západní Evropy na 1 GB externí paměťové kartě, extra velkou 4,3-palcovou dotykovou obrazovku a úzký design: 9 490 Kč
  • TomTom ONE Eastern Europe: ultra lehký, základní typ přenosného navigačního systému s mapami západní Evropy: 7 890 Kč
  • TomTom NAVIGATOR 6 Eastern Europe: nové integrované řešení pro mobilní telefony a PDA: 2 690 Kč


Tip: Stáhněte si zdarma Elišku, nový ženský hlas pro navigace TomTom
Diskuze (2) Další článek: Nokia N95 u Vodafonu za 18 977 Kč

Témata článku: EU, Skvělé řešení, Easter, Euro, Europe, Tom, Integrované řešení, Bezpečné cestování


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 64

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 29