TomTom Pro: nová řada byznysových navigací

TomTom včera představil novou řadu přenosných navigací Pro s modely 4000 a 8000. Dostupné informace jsou zatím velmi stručné, k dispozici nejsou ani obrázky. Vím jen, že řada Pro by měla obsahovat přístroje připravené speciálně pro firemní použití. Při porovnání s běžnými navigacemi se bude lišit:

  • Vyhrazenou telefonní linkou pro zákazníckou podporu.
  • Možností zamknout přístroj, aby se nikdo nemohl dostat k citlivým informacím.
  • Bude možné uzamknout vstup do nabídky, aby se řidič při jízdě nemohl rozptylovat ovládáním navigace.
  • TomTomy v této řadě dostanou odolné pouzdro. Oprava: nebude to pouzdro, ale pryžový obal na hrany přístroje, se kterým bude možné navigaci používat, ale trochu ji ochrání při případném pádu.
  • Po dobu jednoho roku po zakoupení bude nárok na aktualizaci map zdarma.

Z dalšího popisu, který si můžete prohlédnout na stránkách Club TomTom, odhaduji, že přístroje Pro 4000 a Pro 8000 budou jen upravené modely z uživatelské řady. Vyjmenované funkce totiž nepřinášejí nic nového, co by tyto navigace neuměly. Trochu mě jen mate, že funkce IQ Routes má být dostupná jen u vyššího TomTomu Pro 8000. Z toho lze možná soudit, že Pro 4000 vychází z řady One a Pro 8000 z řady Go.

Novinkám u TomTomu ještě určitě není konec. Příští týden se Německu koná veletrh IFA, kde by TomTom měl představit další produkty, tentokrát snad více zaměřené na běžné uživatele.

Diskuze (3) Další článek: S úvazkem nebo bez, aneb kdo se bude smát jako poslední? (úvaha)

Témata článku: Byznys, Firemní použití, Řada, Tom, Odolné pouzdro, Nová řada, Nov


Určitě si přečtěte