TomTom spustil dopravní zprávy založené na pohybu mobilních telefonů

TomTom spustil dopravní zprávy založené na pohybu mobilních telefonů

Do titulku se mi už nevešlo, že nová služba pro přenos dopravních informací do navigačních systémů zatím funguje pouze v Nizozemsku. Je pro ni potřeba také nová verze navigačního přístroje TomTom One XL High Definition.

Výhody popisované v tiskové zprávě bych si rád vyzkoušel na vlastní kůži. Zprávy se aktualizují každé tři minuty, což je až pětkrát častěji než u dosavadního dopravního zpravodajství. Nejzajímavější je ale způsob získávání informací. TomTom spolupracuje s nizozemským Vodafonem a společně sledují pohyb mobilních telefonů po silnicích; samozřejmě anonymně. Když se telefony pohybují plynule, na silnici zřejmě není žádný dopravní problém. Tam, kde se mobily, které se dříve plynule pohybovaly, začnou shlukovat, něco se zřejmě stalo a bude dobré, když se řidič tomuto místu vyhne.

V tiskové zprávě se mi nepodařilo najít, jesti tyto zprávy využívají rádiovou technologii RDS-TMC, nebo jestli se posílají pouze prostřednictvím mobilní sítě. Vzhledem ke spojení s mobilním operátorem bych si vsadil spíš na druhou možnost. Služba není zdarma, v ceně TomTomu One XL High Definition (399 eur) je ale už roční předplatné.


Tip: Stáhněte si zdarma Elišku, nový ženský hlas pro navigace TomTom

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jarda (J) 17. 11. 2007 13:28:36
    Dle mého se jedná o vylepšení systému "TomTom Doprava" Ta samozřejmě s...
  • cyber 13. 11. 2007 3:34:47
    je to mozne, ale pak mi prijde ze maj zase malej sber dat z ceho urcovat :/
  • cyber 13. 11. 2007 3:34:17
    nevim jak u tebe, ale v cr je bezne, ze ve meste je 50 pripadne 70 a max...