Topo Czech 2013: nové turistické mapy České republiky

Topo Czech 2013: nové turistické mapy České republiky

Pokud patříte mezi příznivce geocachingu nebo často vyrážíte do přírody, kde se orientujete pomocí turistické mapy v GPS zařízení, budete moci nově využít mapových podkladů Topo Czech 2013 od Garminu. Nové turistické mapy České republiky vycházejí ve dvou úrovních podrobnosti, standardní (1 : 25 000) a prémiové v měřítku 1 : 10 000.

Novinky a vylepšení map Topo Czech 2013:

  • kompletní aktualizace vrstvy na stav ke konci dubna 2013
  • doplnění cca 120 000 nových úseků komunikací, zpřesnění manévrů (jednosměrky, zákazy odbočení, přikázané směry jízdy a další)
  • provedeno cca 2 000 oprav průběhu značených tras, doplnění nových a zrušení nevyznačených
  • doplnění cca 500 větších vodních ploch, oprava dalších cca 300
  • obnova databáze parkovišť, přidáno cca 2 700 ploch
  • obnova databáze hřišť, výrazné rozšíření o dalších 7 800 ploch
  • celkem cca 8 000 nových bodů zájmu (POI)
Klepněte pro větší obrázek

Hlavní novou funkcí podrobnějších map Topo Czech 2013 Pro s měřítkem 1 : 10 000 je mimo výše uvedených vylepšení tzv. turistický routing, který při návrhu trasy počítá i s turistickými stezkami, lesními a polními cestami. Kromě uvedených cest je navigace povolena i po silniční síti, vyjma dálnic a rychlostních silnic, turistické trasy a cyklotrasy ale mají při výpočtu prioritu.

Klepněte pro větší obrázek
Navrhované trasy jsou značeny různou barvou podle preferencí

Aktualizace mapy Topo Czech je zdarma pro majitele GPS navigací s bezplatnou doživotní aktualizací turistické mapy – mohou si novou mapu aktivovat a stáhnout z webového serveru Garmin po zadání registračního kódu mapy nebo výrobního čísla navigace. Majitelé navigací bez doživotní aktualizace mapy Topo Czech mohou novou verzi mapy získat za cenu jednorázové aktualizace, která je 690 Kč, nebo za cenu doživotní aktualizace, která vyjde na 1 290 Kč.

Diskuze (27) Další článek: Microsoft prý zvažoval koupi Nokie, cena ale byla příliš vysoká

Témata článku: Ostatní, Nov, Výrazné rozšíření


Určitě si přečtěte