TrackStick: GPS pro Google Earth

TrackStick vypadá jako běžná paměť typu flash určená do slotu USB. Uvnitř také trochu paměti najdeme, do tohoto megabajtu se ale ukládají pouze data vestavěného GPS přijímače. Jde tedy o GPS do USB? Ani to není přesné. Je to zařízení, které snímá aktuální polohu a ukládá ji do paměti pro pozdější zpracování. Data v různých formátech se přes USB stáhnou do počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Díky podpoře proprietárního formátu KML lze TrackStick používat s programem Google Earth. Na jeho letecké mapě si můžete zpětně prohlédnout, kde jste byli, kde jezdili s firemním autem vaši zaměstnanci apod. Mírnou nevýhodou je standardně nastavený minutový interval zjišťování polohy, v ovládací programu pro PC lze ale nastavit třeba i sekundové intervaly. Přijímač bohužel není příliš citlivý a dvě baterie typu AAA nabízejí jen 24 hodin sledování. To není mnoho vzhledem k tomu, že zařízení nemá žádný displej, který odebírá hodně energie.

Jako překážku vidím také cenu: 250 dolarů. V době, kdy lze bluetoothový GPS přijímač snadno sehnat za poloviční cenu, to je hodně, zvlášť když zařízení nelze použít k navigaci. Podobnou funkci navíc zastane každý turistický navigátor. Trasu, kterou jste prošli nebo projeli, prostřednictvím programu na počítači vyexportujete ve formátu GPX, který už Google Earth dokáže načíst.

Podívejte se třeba na následující obrázek nebo si rovnou stáhněte tento soubor a otevřete ho v Google Earth. Je to trasa, kterou jsem o víkendu získal pomocí navigátoru Garmin eTrex Legend C v Alpách. (Vzhledem k pěkně vymodelovaným horským vrcholům doporučuji prohlížet v perspektivním zobrazení.)

Data TrackSticku jsou ale zase podrobnější než výstup z turistických navigátorů. Zaznamenává jednotlivé body, mezi kterými lze potom v programu prolétávat, a když někde zůstanete delší dobu uvnitř budovy, počítá čas. Na Google Earth blogu si můžete přečíst podrobnější recenzi, případně si stáhnout ukázkový výstup z TrackSticku pro Google Earth. Další informace najdete na stránce výrobce.

Diskuze (7) Další článek: První český virtuální operátor: prázdná slova

Témata článku: Google, GPS, Google, Google Earth, Alpy, Google +, Běžná paměť


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

** Asus ve Valencii představil vlajkový model Zenfone 6 ** Nejvíce zaujme netradičním řešením překlopného fotoaparátu ** Líbit se bude i futuristický design, špičková výbava a přijatelná cena

Jan Láska, Martin Miksa | 79

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 72

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 142