TrackStick: GPS pro Google Earth

TrackStick vypadá jako běžná paměť typu flash určená do slotu USB. Uvnitř také trochu paměti najdeme, do tohoto megabajtu se ale ukládají pouze data vestavěného GPS přijímače. Jde tedy o GPS do USB? Ani to není přesné. Je to zařízení, které snímá aktuální polohu a ukládá ji do paměti pro pozdější zpracování. Data v různých formátech se přes USB stáhnou do počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Díky podpoře proprietárního formátu KML lze TrackStick používat s programem Google Earth. Na jeho letecké mapě si můžete zpětně prohlédnout, kde jste byli, kde jezdili s firemním autem vaši zaměstnanci apod. Mírnou nevýhodou je standardně nastavený minutový interval zjišťování polohy, v ovládací programu pro PC lze ale nastavit třeba i sekundové intervaly. Přijímač bohužel není příliš citlivý a dvě baterie typu AAA nabízejí jen 24 hodin sledování. To není mnoho vzhledem k tomu, že zařízení nemá žádný displej, který odebírá hodně energie.

Jako překážku vidím také cenu: 250 dolarů. V době, kdy lze bluetoothový GPS přijímač snadno sehnat za poloviční cenu, to je hodně, zvlášť když zařízení nelze použít k navigaci. Podobnou funkci navíc zastane každý turistický navigátor. Trasu, kterou jste prošli nebo projeli, prostřednictvím programu na počítači vyexportujete ve formátu GPX, který už Google Earth dokáže načíst.

Podívejte se třeba na následující obrázek nebo si rovnou stáhněte tento soubor a otevřete ho v Google Earth. Je to trasa, kterou jsem o víkendu získal pomocí navigátoru Garmin eTrex Legend C v Alpách. (Vzhledem k pěkně vymodelovaným horským vrcholům doporučuji prohlížet v perspektivním zobrazení.)

Data TrackSticku jsou ale zase podrobnější než výstup z turistických navigátorů. Zaznamenává jednotlivé body, mezi kterými lze potom v programu prolétávat, a když někde zůstanete delší dobu uvnitř budovy, počítá čas. Na Google Earth blogu si můžete přečíst podrobnější recenzi, případně si stáhnout ukázkový výstup z TrackSticku pro Google Earth. Další informace najdete na stránce výrobce.

Diskuze (7) Další článek: První český virtuální operátor: prázdná slova

Témata článku: Google, GPS, Google Earth, Google +, Alpy, Běžná paměť


Určitě si přečtěte

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 53