Trochu rozpačitý dojem z Mio Moov Spirit

Mám za sebou první hodiny zkoumání navigačního přístroje Mio Moov S555. Na hardwaru toho není moc zajímavého, důležitější věc se skrývá v paměti – nová navigační aplikace Mio Spirit. Teoretické podrobnosti jsem popsal už dříve v samostatném článku, teď přichází na řadu praktické testy.

Klepněte pro větší obrázek

Na Spirit jsem byl opravdu zvědavý, protože úplně novou navigační aplikaci člověk nevidí každý den. Výrobci se roky drží svých konceptů, které jen občas mírně inovují. Mio je ale v tomto ohledu dost extrémní. Dříve bylo známé jako hlavní partner výrobce navigační aplikace iGo, po loňském rozkmotření se v jeho navigacích objevila aplikace Cardinale a po roce je zde další adept – Spirit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mio Moov S555

Čistý a jednoduchý

Mé první dojmy ale nejsou úplně příznivé. Mio se Spiritem má velmi specifické ovládání, na které si musím zvyknout, a zatím občas nevím, kudy dál. Po chvíli jsem třeba vypnul posouvání seznamu prsty a aktivoval šipky, se kterými je ovládání jistější.

Spirit má velmi čisté uživatelské prostředí, po grafické stránce jsem nadšený. Někde to ale Mio se svou snahou o minimalistické pojetí trochu přehnalo – hlavně na klávesnici, kde jsou vedle sebe bez tlačítek do matice nasázena písmena a číslice. Vede mě to k překlepům. Podobně se zatím často nemohu prstem trefit do šipek pro návrat do předchozích nabídek, a to je na pováženou, když sedím v klidu u stolu. Jak to bude vypadat v autě?

 
Hlavní nabídka • výsledek vyhledávání • u testovaného přístroje nemá klávesnice nijak ohraničená tlačítka, tohle je oficiální obrázek

Moc se mi líbí prostředí při navigaci. Je krásně jednoduché, naplánovaná trasa je dostatečně výrazná. Ještě uvidím, jak se přístroj bude chovat při jízdě, během zkoumání „offline“ a při simulaci se mi prostředí zdá velmi přehledné. Spirit ale není tak jednoduchá navigační aplikace jako předchozí Cardinale. Koncepce ovládání je přitom poměrně logická – zatím prostě nedokážu přesně popsat, v čem je problém.

 
Líbí, opravdu líbí

Chyba, vlastnost, nebo jsem něco přehlédnul?

U některých věcí zatím přemýšlím, jestli je Mio opravdu neumí, nebo zda jsem jen neobjevil postup. Je to třeba nemožnost uložit místo vybrané na mapě do oblíbených nebo vyhledávání v oblíbených položkách zadáním názvu. Mám jich devět set, takže by se to určitě hodilo. Nevím také, jak vyhledat určitou kategorii POI v okolí vybraného místa, třeba u cíle cesty. Nějak funguje nabídka Prozkoumat, POI ale hledá v nepoužitelně malé oblasti. Když měřítko zmenším, Spirit si vyžádá přiblížení mapy.


V oblíbených položkách mi chybí vyhledávání podle názvu

Mio Moov S555 s novou navigační aplikací je určitě zajímavé oživení strnulého navigačního světa. Podle prvních dojmů bych se ale zdráhal mluvit o významném kroku pro lidstvo, není to inovace, která by Mio mohla vytáhnout z bryndy. Na víkend ale odjíždím do Alp, tak se Mio projede a třeba ukáže některé své zatím neprokázané vlastnosti.

Diskuze (24) Další článek: Čtvrtletní zisk Nokie padl na třetinu

Témata článku: Mio, Výsledek vyhledávání, Oficiální obrázek, Naplánovaná trasa, Dojem, Specifické ovládání


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20