Trochu rozpačitý dojem z Mio Moov Spirit

Mám za sebou první hodiny zkoumání navigačního přístroje Mio Moov S555. Na hardwaru toho není moc zajímavého, důležitější věc se skrývá v paměti – nová navigační aplikace Mio Spirit. Teoretické podrobnosti jsem popsal už dříve v samostatném článku, teď přichází na řadu praktické testy.

Klepněte pro větší obrázek

Na Spirit jsem byl opravdu zvědavý, protože úplně novou navigační aplikaci člověk nevidí každý den. Výrobci se roky drží svých konceptů, které jen občas mírně inovují. Mio je ale v tomto ohledu dost extrémní. Dříve bylo známé jako hlavní partner výrobce navigační aplikace iGo, po loňském rozkmotření se v jeho navigacích objevila aplikace Cardinale a po roce je zde další adept – Spirit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mio Moov S555

Čistý a jednoduchý

Mé první dojmy ale nejsou úplně příznivé. Mio se Spiritem má velmi specifické ovládání, na které si musím zvyknout, a zatím občas nevím, kudy dál. Po chvíli jsem třeba vypnul posouvání seznamu prsty a aktivoval šipky, se kterými je ovládání jistější.

Spirit má velmi čisté uživatelské prostředí, po grafické stránce jsem nadšený. Někde to ale Mio se svou snahou o minimalistické pojetí trochu přehnalo – hlavně na klávesnici, kde jsou vedle sebe bez tlačítek do matice nasázena písmena a číslice. Vede mě to k překlepům. Podobně se zatím často nemohu prstem trefit do šipek pro návrat do předchozích nabídek, a to je na pováženou, když sedím v klidu u stolu. Jak to bude vypadat v autě?

 
Hlavní nabídka • výsledek vyhledávání • u testovaného přístroje nemá klávesnice nijak ohraničená tlačítka, tohle je oficiální obrázek

Moc se mi líbí prostředí při navigaci. Je krásně jednoduché, naplánovaná trasa je dostatečně výrazná. Ještě uvidím, jak se přístroj bude chovat při jízdě, během zkoumání „offline“ a při simulaci se mi prostředí zdá velmi přehledné. Spirit ale není tak jednoduchá navigační aplikace jako předchozí Cardinale. Koncepce ovládání je přitom poměrně logická – zatím prostě nedokážu přesně popsat, v čem je problém.

 
Líbí, opravdu líbí

Chyba, vlastnost, nebo jsem něco přehlédnul?

U některých věcí zatím přemýšlím, jestli je Mio opravdu neumí, nebo zda jsem jen neobjevil postup. Je to třeba nemožnost uložit místo vybrané na mapě do oblíbených nebo vyhledávání v oblíbených položkách zadáním názvu. Mám jich devět set, takže by se to určitě hodilo. Nevím také, jak vyhledat určitou kategorii POI v okolí vybraného místa, třeba u cíle cesty. Nějak funguje nabídka Prozkoumat, POI ale hledá v nepoužitelně malé oblasti. Když měřítko zmenším, Spirit si vyžádá přiblížení mapy.


V oblíbených položkách mi chybí vyhledávání podle názvu

Mio Moov S555 s novou navigační aplikací je určitě zajímavé oživení strnulého navigačního světa. Podle prvních dojmů bych se ale zdráhal mluvit o významném kroku pro lidstvo, není to inovace, která by Mio mohla vytáhnout z bryndy. Na víkend ale odjíždím do Alp, tak se Mio projede a třeba ukáže některé své zatím neprokázané vlastnosti.

Diskuze (24) Další článek: Čtvrtletní zisk Nokie padl na třetinu

Témata článku: Mio, Specifické ovládání, Výsledek vyhledávání, Dojem, Naplánovaná trasa, Oficiální obrázek


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125