Wayfinder bude předinstalován v mobilech. Sony Ericsson?

Švédská firma Wayfinder Systems, výrobce téměř stejnojmenného navigačního systému pro mobilní telefony, oznámila, že uzavřela dohodu s jedním velkým výrobcem mobilů. Neprozradila konkrétní značku, jen že jde jde o společnost z velké pětky – do ní patří Nokia, Motorola, Samsung, LG a Sony Ericsson. V budoucích telefonech této značky, které budou podporovat instalaci dalších aplikací, už bude Wayfinder předinstalován, takže uživatelé nemusí nic stahovat.

To ale neznamená, že navigace bude zdarma. Wayfinder Navigator je totiž zvláštní navigační systém, který stahuje data z internetu. Takže uživatel možná dostane nějakou dobu na vyzkoušení a další období si už bude muset předplatit.

Wayfinderu by tím velmi výrazně narostl počet zákazníků. V současné době si tuto aplikaci stáhlo přes sedm set tisíc lidí. Skutečných uživatelů asi bude o dost méně, jinak by se tím výrobce pochlubil – díky nutnosti připojovat se z mobilu na internet lze snadno zjistit, kdo program jen stáhl a kdo ho opravdu používá. Ale v tiskové zprávě se předpokládá, že se firma bude chlubit většími čísly.

Kdo může být tajemný partner Wayfinderu? Nokia vypadává ze hry, protože má vlastní navigační systém Smart2Go. Partnerství s Motorolou myslím také není příliš reálné, protože se stále nemůže rozhodnout, jaká platforma je ta správná, a kromě toho Wayfinder Navigator podporuje jen Symbian a Javu, neeexistuje ve verzích pro Windows Mobile a mobilní Linux. Samsung a LG jde stále spíš cestou stylu než ryze technických funkcí, s navigací zatím příliš nekoketují. Takže nám zbývá Sony Ericsson, což by mohl být ideální ženich: je to zaměřením klasická evropská technická značka, která jde proti Nokii, používá Symbian, nemá vlastní navigaci a určitě cítí, že ji potřebuje. Jsou to samozřejmě jen úvahy postavené na vodě a teoreticky by mohlo jít o jakéhokoli výrobce s výjimkou Nokie, přesto bych si vsadil na Sony Ericsson.

Tip: přečtěte si náš starší článek o Wayfinderu

Diskuze (4) Další článek: Nokia 8800 Sirocco Gold: dopřejte si skutečný luxus

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Eri, Son, Mobil, Pře, MOBI


Určitě si přečtěte