Živé služby už i od Navigonu

Přístup k čerstvým informacím prostřednictvím mobilních datových přenosů se v navigacích zabydluje stále častěji. Vzpomeňme například již u nás představený Garmin Nüvi 1690, nebo u nás zatím nedostupné TomTomy se službou Live.

Navigon představil ve světě modul Live a služby Live Services začátkem září, nyní se dostávají i do České republiky. Na rozdíl od Garminu, nebo TomTomu však není komunikační modul integrován přímo do těla navigace, jde o externí jednotku připojenou mezi automobilovou nabíječku a navigaci.

Díky modulu a Navigon Live Services pak můžete přijímat aktuální dopravní informace, vyhledávat na Googlu místa v blízkém okolí, upozornění na aktuální mobilní radary, počasí a v neposlední řadě informace o parkovacích kapacitách. Ačkoli zní tyto služby lákavě, uvědomujeme si, že ve většině případů budou důležitá kvalitní zdrojová data. Zde nám tedy nezbývá, než službu vyzkoušet v praxi.

Klepněte pro větší obrázek
Navigon 6350 Live

Služby Live už jen díky mobilním datovým přenosům nemohou být po neomezenou dobu zdarma. Navigon připravil akci, ve které nabízí první tři měsíce zdarma a akční ceny platné při aktivaci do třiceti dnů:

Roční předplatné: 59,95 eur (1 536 Kč)
Dvouleté předplatné: 104,95 eur (2 781 Kč)

Standardní ceny jsou o dvacet, respektive 35 eur vyšší. Paušál zahrnuje i mezinárodní datové přenosy, nemusíte se tedy bát opustit hranice naší země. První navigací s podporou služeb Live je NAVIGON 6350 Live, který se již nyní začíná objevovat v internetových obchodech za cenu okolo 7 300 Kč.

Diskuze (6) Další článek: Hrajte s CellyShop.cz o ceny dle vlastního výběru

Témata článku: Navigon, I/O, Dvouleté předplatné


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 138

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18