Živé služby už i od Navigonu

Přístup k čerstvým informacím prostřednictvím mobilních datových přenosů se v navigacích zabydluje stále častěji. Vzpomeňme například již u nás představený Garmin Nüvi 1690, nebo u nás zatím nedostupné TomTomy se službou Live.

Navigon představil ve světě modul Live a služby Live Services začátkem září, nyní se dostávají i do České republiky. Na rozdíl od Garminu, nebo TomTomu však není komunikační modul integrován přímo do těla navigace, jde o externí jednotku připojenou mezi automobilovou nabíječku a navigaci.

Díky modulu a Navigon Live Services pak můžete přijímat aktuální dopravní informace, vyhledávat na Googlu místa v blízkém okolí, upozornění na aktuální mobilní radary, počasí a v neposlední řadě informace o parkovacích kapacitách. Ačkoli zní tyto služby lákavě, uvědomujeme si, že ve většině případů budou důležitá kvalitní zdrojová data. Zde nám tedy nezbývá, než službu vyzkoušet v praxi.

Klepněte pro větší obrázek
Navigon 6350 Live

Služby Live už jen díky mobilním datovým přenosům nemohou být po neomezenou dobu zdarma. Navigon připravil akci, ve které nabízí první tři měsíce zdarma a akční ceny platné při aktivaci do třiceti dnů:

Roční předplatné: 59,95 eur (1 536 Kč)
Dvouleté předplatné: 104,95 eur (2 781 Kč)

Standardní ceny jsou o dvacet, respektive 35 eur vyšší. Paušál zahrnuje i mezinárodní datové přenosy, nemusíte se tedy bát opustit hranice naší země. První navigací s podporou služeb Live je NAVIGON 6350 Live, který se již nyní začíná objevovat v internetových obchodech za cenu okolo 7 300 Kč.

Diskuze (6) Další článek: Hrajte s CellyShop.cz o ceny dle vlastního výběru

Témata článku: Navigon, I/O, Dvouleté předplatné


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 16

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32