Becker Travel Assist 7928: na ochutnávku (test)

Navigace Becker nejsou příliš známé, v obchodech na ně téměř nenarazíte. Pro seznámení jsme připravili test nejvyššího přenosného navigátoru Travel Assist 7928.
Becker Travel Assist 7928: na ochutnávku (test)
Kapitoly článku

Klíčové vlastnosti

 • velmi atraktivní design
 • velký kvalitní displej
 • výborná navigace
 • aktivní držák s netypickou anténou RDS-TMC
 • dva reproduktory a kvalitní přehrávání MP3

Hlavní nedostatky

 • extrémně pomalé reakce
 • menší dostupnost v ČR
 • vyšší cena
 • méně praktická senzorová tlačítka
 • chybí pouzdro pro přenášení
 • staré mapy v testovaném kusu

Becker Traffic Assist 7928: ve zkratce
cena 14 000 Kč
typ navigace přenosná navigace
rozměry 147 × 93 × 19 mm
hmotnost 287 g
GPS přijímač Sirf Star III, 20 kanálů
displej 106 × 59 mm, 480 × 272 bodů, 65 tisíc barev, dotykový
paměť flash, paměťová karta (SD)
mapy České republiky Navteq
mapy Slovenska Navteq
3D zobrazení mapy ano
česká nabídka ano
česká hlasová navigace ano
doprava RDS-TMC standardně
Podrobné parametry najdete v katalogu autonavigací

Chtěl bych hned na začátku opravit formulaci z nedávné aktuality, ve které jsem psal, že se navigace Becker 7928 u nás neprodává. Už z logického pohledu o něčem takovém dnes v podstatě nemá smysl psát, protože koupit lze prakticky všechno – něco u nás doma, zbytek v cizině, třeba v internetovém obchodě. Stačí, když zboží neporušuje vývozní a dovozní pravidla.

Becker 7928 jen není navigační přístroj, na který narazíte v prodejně vedle ostatních navigací. Nenarazíte na něj ani v druhé, desáté, padesáté. Když ale budete opravdu chtít, dá se tento přístroj oficiálně koupit i u nás. Já sám jsem ho měl půjčený přímo od výrobce, firmy Harman/Becker Automotive Systems.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Navigace Becker Traffic Assist 7928

Becker není v navigačním světě neznámá značka, natož mezi výroby autoelektroniky. Rádio do auta vyrobil už v roce 1949, první rádio kombinované s navigací se u něj objevilo v roce 1997 v podobě přístroje Becker Traffic Star. Běžná a navigační autorádia firmu také nejvíc proslavila, v roce 2005 se ale Becker vydal i cestou jednoúčelových přenosných navigačních přístrojů.

Becker 7928 je dnes nejvyšším modelem z řady Travel Assist. Je to navigační přístroj určený do auta s perfektním designem, výbornou navigací, ale současně s velmi pomalými reakcemi a mírně nadprůměrnou cenou 14 tisíc korun.

Na videu si navigaci Becker prohlédnete ze všech stran, včetně manipulace s držákem.

Tlačítka netlačítka

S vědomím velkého zjednodušení můžeme výrobce navigačních systémů rozdělit na dva druhy. Ten první vyvíjí vlastní design, sám pracuje na novém hardwaru a funkcích. Druhý typ výrobců vezme hotovou krabičku, hotový software a stará se víc o distribuci a marketing než o vlastní produkt. Tím ale poskládané navigátory neodsuzuji, mohou zase mít dobrou cenu. Becker bych však zařadil do první skupiny. Přestože jeho navigační hardware je postaven na platformě Windows CE a uvnitř naviguje upravený Navigon, přístroje se velmi liší od šedého zbytku.

Začíná to už designem. Becker 7928 je podle mého názoru velice pěkný přístroj. Na lesklých černých okrajích displeje po zapnutí červeně září čtyři senzorová tlačítka. Na obou dvou bočních hranách ještě svítí úzké červené pásy. Z funkční stránky jsou úplně zbytečné, ale vypadají skvěle. Dají se případně vypnout, nebo mohou svítit modře – to se může hodit třeba u vozů Volkswagen s modrým podsvětlením přístrojové desky. Škoda, že do modra potom nepřejdou i tlačítka a načervenalý design uživatelského prostředí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Svítící tlačítka a pruh po stranách: červený nebo modrý

Tlačítka samotná – s výjimkou hardwarového knoflíku v levém spodním rohu – mi jinak nepřirostla k srdci. Chybí mi u nich fyzická reakce, navíc je často nestačilo jen krátce stisknout, musel jsem na nich přidržet prst. Jindy zase stačilo neopatrné dotknutí, a hned jsem byl v nočním režimu.

Hudba se dá poslouchat

Na těle přístroje najdeme ještě hlavní vypínač, podobně jako na všech ostatních „počítačích“ s Windows CE. Je zde hardwarový ovladač hlasitosti, zdířka pro připojení nabíječky, sluchátek s jackem 3,5 mm, slot pro paměťovou kartu. A také USB konektor.

Becker 7928 je první navigace, u které vidím USB klasické velikosti. Zdálo se mi zvláštní, že výrobce v krabici dodává kabel s konektorem miniUSB, až jsem další konektor objevil i na spodní části přístroje. Slouží pro připojení k počítači prostřednictvím programu Active Sync, zatímco velké USB pro rychlé ládování multimediálních souborů do paměti. V takovém případě je ale mnohdy rychlejší použít čtečku paměťových karet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektory a ovladače na bocích přístroje

Navigace, která si může dovolit luxus v podobě dvou typů USB konektorů, asi bude pořádně velká. Lze tak označit i Becker 7928. Za čelní rozměry 147 × 93 mm ale může hlavně velký displej s úhlopříčkou 4,8 palce. Okraje displeje jsou jen průměrně velké, tloušťka přístroje 19 mm je výborná. Ocenil bych ale, kdyby Becker do krabice přidal ještě pouzdro na přenášení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro porovnání velikosti

Také díky dvěma reproduktorům na zadní straně mohu Becker 7928 označit jako jednu z mála přenosných navigací, se kterou se dá hudba poslouchat i bez sluchátek (možná dokonce i jako jedinou).

Klepněte pro větší obrázek
Zezadu: dva reproduktory a konektor pro nasazení do držáku


Článek pokračuje v další kapitole: v autě, reakční doba, mapy, cíl cesty

Témata článku: Testy navigací, Pro řidiče, Test, Skvělá navigace, Externí mikrofon, Neznámá značka, Druhý typ, Hardwarový ovladač

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Apple iPhone 8 Plus: sázka na jistotu bez rizik [recenze]

Apple iPhone 8 Plus: sázka na jistotu bez rizik [recenze]

** Dva objektivy dělají lepší práci než loni ** Baterie zhubla, výdrž je ale delší ** Větší skleněná záda působí lépe než u malého modelu

4.  12.  2017 | Michlovský Jakub | 184

HTC U11 Life: citlivka na dotek ve střední třídě [recenze]

HTC U11 Life: citlivka na dotek ve střední třídě [recenze]

** Od sourozenců se naučil ovládání pomocí stisknutí boků Edge Sense ** Svým vzhledem s Liquad Surface povrchem připomíná model U11 ** Chybí mu 3,5mm jack, což ale nahrazuje vynikajícími sluchátky USonic

30.  11.  2017 | Měchura Milan | 3

Asus Zenfone 4: pevný a sebejistý středobod nové rodiny [recenze]

Asus Zenfone 4: pevný a sebejistý středobod nové rodiny [recenze]

** Zenfone 4 je nejdůležitější smartphone aktuálního portfolia Asusu ** Zařízení vyšší střední třídy je dělané na míru masového zákazníka ** Největší překážkou může být až příliš odvážně nastavená cena

26.  11.  2017 | Láska Jan | 19

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

** Nová Nokia opět navazuje spolupráci s výrobcem fotooptiky Zeiss ** Noklia 8 vsadila na dvojici 13 Mpx snímačů ** Stejné rozlišení má i čelní kamerka

21.  11.  2017 | Měchura Milan | 20