Já když přenesu log z Colorada (i Forrerunera 305) do Garmin Training Centra, tak žádné špičky nemám, údaj o maximální rychlosti (včetně průměrné) přesně souhlasí s Cateyem. U Edge 705 jde navíc o to, že tento problém je pouze tehdy, pokud se použije doplněk na měření kadence šlapání včetně magnetu pro počítání otáček kola. To by mělo naopak zpřesnit údaje z GPSky především v oblastech se špatným příjmem signálu (tunel), paradoxně to ale způsobuje ty špičky. Uživatelé, kteří mají koupenou verzi pouze s měřičem tepu tyhle špičky vůbec nepozorují. Vypadá to tak spíše na problém komunikace Edge 705 s čidlem a všichni doufají, že to bude odstranitelné firmwarem...
Mě osobně velmi příjemně překvapily údaje z Colorada, protože údaje o vzdálenostech, časech a rychlostech téměř úplně přesně sedí jak s Catye tak ale i s Forrerunrem 305, který používám i s tím měřičem frekvence a otáček kola a údaje by tak měly být přesnější, než z čistě "GPS"kového Colorada. Ale není tomu tak ani v případě jízdy po značně hlubokých údolích v Jeseníkách, kde je velmi často mizerný výhled na oblohu. Údaje na trase 70 km se u obou přístrojů liší pouze v řádech desítek metrů (!).