Google mapy slaví 15 let. Díky Street View si můžete projít prostory Národního muzea

Mapy Google slaví 15 let od svého spuštění, k němuž došlo 8. února 2005. Jejich neodmyslitelnou součástí jsou od roku 2007 také panoramatické fotografie a pohledy do ulic zvané Street View. K příležitosti oslav 15. výročí svých map nasnímal Google do Street View také interiéry nedávno zrekonstruované budovy Národního muzea v Praze.

Klepněte pro větší obrázek

Zájemci si nyní mohou online projít vybrané prostory a prohlédnout si místa, která už brzy zaplní vzácné exponáty a vitríny. Prostřednictvím Google Street View se návštěvníci mohou bez front a zdarma podívat i do míst, která jsou zatím pro veřejnost nepřístupná, projít se pod známým plejtvákem myšokem nebo si v detailu prohlédnout busty a sochy Panteonu Národního muzea. Některé části historické budovy byly nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak mohou zjistit, jak vypadá Muzeum po soumraku.

Mapy od Googlu prošly za dobu patnáctileté existence zajímavým vývojem. Zatímco v roce 2005 ještě firma řešila, kam co nejvhodněji umístit tlačítko „Tisknout“, protože většina lidí používala mapy klasickým způsobem vytištěné na papíře, dnes jsou mapy nejčastěji v mobilních zařízeních a miliarda aktivních uživatelů s nimi každý den najede 1 miliardu kilometrů. Mezi nejpoužívanější funkce patří vedle navigace i sledování stavu dopravy v reálném čase a Street View, které mapuje více než 16 milionů kilometrů ulic, cest a interiérů.

Váš názor Další článek: Oppo zve do Barcelony na premiéru Find X2. Nabídne inovativní foťák se superostřením

Témata článku: Mapy, Google Mapy, Google, Street View, Výročí, Muzeum, Národ, Národní muzeum, Mapa, Street, Národní, View


Určitě si přečtěte