Nové iGo Amigo bude už příští týden v Česku

Už během příštího týdne by měly dorazit první přístroje Navon vybavené novou navigační aplikací iGo Amigo. Máme čerstvé informace i video.
Nové iGo Amigo bude už příští týden v Česku

Nové verzi navigační aplikace iGo Amigo jsem na Navigovat.cz věnoval už dvě aktuality. Získal jsem ale ještě další informace a rozhodl se všechno shrnout v samostatném článku. Už třeba proto, že během příštího týdne by k nám měly dorazit první navigační přístroje, které budou iGo Amigo obsahovat – půjde o navigace značky Navon.


Hlavní nabídka iGo Amigo

Kapesní počítače nejsou důležité

Z dostupných informací se zdá, že výrobce Nav`n`Go se ke kapesním počítačům začíná chovat podobně jako například TomTom. V dostupných informacích týkajících se iGo Amigo nenajdete nikde ani zmínku o PDA, všechno se točí jen kolik jednoúčelových navigačních krabiček.

Není se ale čemu divit. Software pro kapesní počítače totiž svádí ke zkopírování. Hodně uživatelů si možná rozmyslí, zda investovat tisíce korun do programu, který lze na internetu snadno najít a stáhnout. Tohle přitom u navigačních přístrojů nehrozí, nebo jen v mnohem menší míře, takže si také výrobce rozmyslí, zda podporovat tak nejistý tržní segment.

 
IGo Amigo při navigaci. Jsou vidět návěsti před křižovatkou, 3D modely budov i rádce pro jízdu v pruzích


Navigace v nočním režimu

Navigace pro úplně normální lidi

V prezentaci iGo Amigo je cílová skupina nové navigační aplikace popsána jako „běžní, netechničtí uživatelé“. Rovnou se k tomnu přidávají slova jako zábava, jednoduchost, zaměření na každodenní potřeby, řešení na klíč.

Zatímco v pozadí běží úplně stejný program jako u současného iGo 8, novinka bude mít úplně jiné uživatelské prostředí. Nejde přitom jen o kosmetické změny tlačítek a grafických prvků, výrazně se změnilo i ovládání. Jen ze zobrazení samotné mapy poznávám staré dobré iGo.

 
Kde hledat zájmový bod? Obrázek napoví • hlavní nabídka pro volbu cíle cesty

Prostředí má jasné barvy, animované přechody mezi stránkami nabídek. Všechna tlačítka by měla být dostatečně velká, s jednoznačnými funkcemi. Uživatel by se neměl v grafickém prostředí ztratit. Cílem opravdu bylo zjednodušit navigaci, Amigo proto údajně obsahuje osmdesát procent funkcí velkého iGo 8 a současně je pětkrát jednodušší na ovládání. Součástí systému bude také výukový program.

Nové prostředí si můžete prohlédnout na videu. Zájemci potom níže v článku najdou ještě delší francouzskou verzi.

Protože se Amigo v současné době prezenuje jen v přenosných navigacích, hlavním zákazníkem Nav`n`Go zde nejsou koncoví uživatelé, ale výrobci navigací. Ti si od asijské továrny koupí hardware, od Nav`n`Go pořídí licenci iGo Amigo – a navigace je hotova. Tak jednoduché to samozřejmě není. Těmto svým zákazníkům Nav`n`Go slibuje extrémně rychlou implementaci, transparentní licenční podmínky, skromné požadavky na hardware a výkon, možnost online aktivace produktu.


Porovnání různých optimalizačních profilů: vlevo nejkratší, vpravo ekonomická trasa

Aby výrobci navigací nemuseli hledat další aplikace, jako je například prohlížeč obrázků, dostanou ho v ceně iGo Amigo. Předinstalovány budou i blíže nespecifikované cestovní pomůcky, demoverze her od firmy PDAmill. Další doplňky bude možné koupit na webu www.naviextras.com.

   
Navigace v 2D režimu • jeden z komplexních modelů

 
Nastavení zobrazení • volba podmínek pro optimalizaci trasy

 

Na adrese www.igoamigo.com nenajdete iGo Amigo, ale japonskou stránku věnovanou hře Go. Podrobnosti o nové navigační aplikaci hledejte na webu www.i-go.com/amigo.

Na závěr části věnované navigační aplikaci si ještě můžete prohlédnout delší verzi videa s prezentací uživatelského prostředí iGo Amigo. Tentokrát je ve francouzštině.

Navon: první s iGo Amigo

Mezi první výrobce, kteří ve svých přístrojí nabídnou novou verzi aplikace iGo Amigo, bude značka Navon. Na český trh se v nejbližší době dostanou čtyři různé modely. Uživatelé si budou moci vybrat, zda v nich chtějí mít Amigo nebo současné iGo 8, přičemž novinka bude přibližně o deset procent dražší.

  • Navon N260: 3,5" displej, celoevropské nebo regionální pokrytí
  • Navon N470: 4,3" displej, celoevropské nebo regionální pokrytí
  • Navon N560: 4,3" displej, celoevropské pokrytí, Bluetooth, TMC
  • Navon N650: 5" displej, celoevropské pokrytí, Bluetooth, volitelně TMC

 


Navon N260 • Navon N470


Navon N560 • Navon N650

Jakmile bude některý z přístrojů s iGo Amigo k dispozici, získáme ho od českého distributora k otestování.

Diskuze (34) Další článek: Samsung prodal už 5 milionů stylových F480

Témata článku: Pro řidiče, Amigo, Nov, A/B, Týden, Příští týden


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 191

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21