Ad 1) Systém GPS byl oficiálně spuštěn 6. 1. 1980, ale používal se už v sedmdesátých letech. V roce 2000 byla vypnuta "Selective Availability" umělé znepřesnění.Ad 2) Speciální vícefrekvenční anténa je stejná "blbost"asi tak jako ta vaše anténa v mobilu. V drtivé většině se dnes v elektronice používají GNSS moduly, které pracují jen se signály v jednom frekvenčním kanálu, obvykle L1/E1, u GLONASS G1. V současnosti se začínají prosazovat moduly přijímající signály ve dvou frekvenčních kanálech - L1 a L2 nebo L1 a L5, u GLONASS G1 a G2. Ad 3) BeiDou je primárně regionální systém, ale disponuje i globálním pokrytím. Systém se skládá z geostacionárních družic (GEO) , družic s nakloněnou geosynchronní drahou (na zemi opisují osmičku se středem na rovníku, IGSO) a družic na střední obletové dráze (MEO).
BeiDou celkem intenzivně modernizuje. Generace BeiDou-2 obsahuje 5 GEO, asi 7 IGSO a jen 2 MEO družice. V ČR lze spolehlivě přijímat 2 GEO, asi 5 IGSO a samozřejmě obě MEO.
Generace BeiDou-3 už má primárně MEO družice. Přesný počet z hlavy nevím, ale vím, že během dne v průměru přijímáme po 8 družicích GPS, GLONASS a Galileo, ale kolem 15-22 družic BeiDou... Ad 4) GPS funguje už přes 40 let, Galileo ještě není plně dokončen, konstelace není kompletní. Ony 3 metry je deklarovaná(!) přesnost. U GPS je tuším 2 m. Realita je ale, jak píšete, jiná a dost se liší ve volné přírodě a v zástavbě.