Tohle pobaví. Hádejte, proč ve Waze slaví Den Tima Cooka

Šéf komunitní navigace Waze Noam Bardin prozradil zajímavou informaci. Ve firmě dodnes slaví Tim Cook Day, od něhož se prakticky odvíjí novodobá historie navigace Waze. Připadá na 19. září a vztahuje se k roku 2012, kdy Apple poprvé do světa vypustil své Apple Mapy. Ty u iOS nahradily dříve používané Google Mapy, ovšem hned se na ně spustila masivní vlna kritiky. Mapy byly nepřesné, spousta míst byla navíc, světové metropole dostaly úplně jiná jména a chyběly u konkurence běžné pokročilé funkce.

Devět dní na to vydal šéf Applu, Tim Cook, otevřený dopis, v němž se za nepovedené mapy omluvil a nabídl využití alternativních navigací. Jmenovitě i Waze, který od té doby vyrostl raketovým tempem. Navigace si rychle všiml Google, který ji o rok později koupil za miliardu dolarů. Zatímco v roce 2009, kdy se Bardin poprvé dostal k Wazu, používalo navigaci denně na 14 tisíc uživatelů, dnes má aplikace přes 100 milionů měsíčních uživatelů. No a co se týká Apple Map, tak ty na konkurenci stále ztrácejí. Náskok Googlu v mapových technologiích je stále patrný.

Otevřený dopis Tima Cooka z roku 2012:

Všem našim zákazníkům,

Ve společnosti Apple se snažíme vyrábět produkty světové kvality, které poskytují našim zákazníkům co nejlepší uživatelskou zkušenost. S uvedením našich nových Apple Map jsme minulý týden nedosáhli tohoto závazku. Je nám nesmírně líto frustrace u našich zákazníků, děláme vše, co je v našich silách, abychom Mapy vylepšili.

Mapy jsme původně spustili s první verzí systému iOS. V průběhu času jsme chtěli poskytnout našim zákazníkům vylepšené mapy, včetně funkcí, jako turn-by-turn navigace, integrace hlasových funkcí, nasnímaných a vektorových mapy. Abychom to mohli udělat, museli jsme od základů vytvořit novou verzi Apple Map.

Existuje již více než 100 milionů iOS zařízení, které používají nové Apple Mapy, další zařízení přibývají doslova každým dnem. Během jednoho týdne uživatelé iOS s novými Apple Mapami hledali již téměř půl miliardy adres. Čím více našich zákazníků využívá naše Mapy, tím lépe budou fungovat, a velice si vážíme veškeré zpětné vazby, kterou jsme od vás obdrželi.

A zatímco zlepšujeme naše Mapy, můžete vyzkoušet alternativy z App Storu, jako jsou Bing mapy, MapQuest a Waze, nebo použít webové Google či Nokia mapy, u nichž si můžete odkaz na webovou aplikaci uložit jako ikonu na domovskou obrazovku.

Všechno, co děláme v Apple, je zaměřeno na to, aby byly naše produkty nejlepší na světě. Víme, že to od nás očekáváte, budeme tedy na mapách nepřetržitě pracovat, dokud nebudou mít stejně vysoký standard.

Tim Cook
CEO, Apple

Představení mobilní navigace Waze:

Via Appleinsider

Diskuze (1) Další článek: Znovu Sám doma. Jenže tentokrát má dům rodičů pod palcem Google Assistant

Témata článku: Apple, Navigace, Software pro navigace, Google Mapy, iOS, Waze, Zdarma, Tim Cook, MapQuest, Světová metropole, Apple mapa, App Store, Zajímavá informace, Bing, Domovská obrazovka, Raketové tempo, Webová aplikace, Vysoký standard, Nový Apple, Novodobá historie, Turn-by-turn navigace, Komunitní navigace, Otevřený dopis, Zpětná vazba, První verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40